دستور پخت ماهی سرخ شدن رستورانی با زعفران

طرز تهیه ماهی سرخ شده

طرز تهیه ماهی

ماهی سرخ شده یکی از ماهی بسیار خوشمزه بسیار لذیذ است که می توانید این غذای خوشمزه را به سبک رستورانی و بین المللی را به راحتی در خانه تهیه کنید. شما می توانید ماهی را با سبزی پلو یا برنج سفید زعفرانی میل کنید. شما می توانید از انواع ماهی برای تهیه این ماهی سرخ شده استفاده کنید ولی ماهی قزل آلا یا سفید استفاده کنید و یا اگر ماهی جنوب را دوست دارید می توانید از هر نوع ماهی که دوست دارید در این غذا استفاده کنید. اگر تمام نکات را رعابت کنید ماهی شما اصلا بوی زهم نمی دهد و کاملا طعم دار می شود. امروز طرز تهیه ماهی سرخ شده را به همراه فوت و فن های مهم آن به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

ماهی تکه شده 3 تکه
آب لیموترش ازه 3 ق غذا خوری
آرد 1 پیمانه
پیاز 1 عدد
سیر 3 حبه
زعفران دم کرده به مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز به مقدار لازم

طرز تهیه ماهی سرخ شده

مرحله اول: آماده سازی ماهی

ابتدا باید ماهی را بشورید و خرد کنید. سپس ماهی های شسته شده را نمک بزنید و برای 10 دقیقه کنار قرار دهید تا بوی زهم ماهی گرفته شود.

مرحله دوم: مرینت کردن ماهی

در ادامه برای مزه دار کردن ماهی باید آب لیموترش را بگیرید و به همراه زعفران دم کرده و نمک و فلفل سیاه و ادویه ها باهم مخلوط کنید و به صورت پخش روی ماهی بریزید و ماهی ها را با مواد خوب ماساژ دهید سپس سیر و پیاز را پوست بگیرید و به صورت خلالی خرد کنید و روی ماهی بریزید و درب ظرف را بسته و برای 1 ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد ماهی برود، دقت کنید ماهی نباید بیش از حد داخل مواد مرینت باشد وگرنه بافت ماهی وا می رود.

مرحله سوم: سرخ کردن ماهی

در ادامه برای سرخ کردن ماهی باید ماهی را از پیاز و سیر جدا کنید. داخل یک کاسه آرد بریزید و ماهی ها را داخل آرد بزنید به طوری که روی و زیر ماهی حسابی با آرد کاور شود و بعد داخل یک تابه روغن ریخته تا حسابی داغ شود و بعد ماهی را داخل روغن قرار دهید و بگذارید تا یک طرف آن سرخ و طلایی شود و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود و به دلخواه با سبزی پلو با شوید پلو سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سرخ کردن ماهی

  1.  یکی دیگر از روش های طعم کردن ماهی این می باشد که ماهی ر با شیر و پیاز مخلوط کنید حدود یک ساعت کنار قرار دهید ‌یخچال بعد آب لیمو ترش و نمک و پودر زنجبیل بزنید و سرخ کنید.
  2. بجای آبلیموترش تازه اگر از آب نارنج استفاده کنید طعم ماهی فوق العاده می شود.
  3. می توانید به دلخواه پوست ماهی را بگیرید.
  4. اگر ماهی شما یخ زده می باشد با کمک چاقو پوست روی آن را بگیرید و یا چند ثانیه داخل آب جوش بزنید و بعد پوست به راحتی جدا می شود.
  5. حرارت متوسط رو به بالا باشد زیرا ماهی زود پخته شود.1H
آخرین بروز رسانی در: 3 سپتامبر 2023