دستور پخت استانبولی با مرغ و سیب زمینی با گوجه فرنگی

طرز تهیه استانبولی پلو با مرغ ریش ریش

طرز تهیه استانبولی پلو با مرغ

استانبولی پلو با مرغ یکی از پلو های بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید این بار این غذای خوشمزه را با مرغ ریش ریش تهیه کنید و یک پلوی خوشمزه تهیه کنید و با سالاد شیزاری یا سبزی خوردن میل کنید. استانبولی بیشتر با پوره گوجه فرنگی تهیه می شود و می توانید کمی رب نیز استفاده کنید تا رنگ پلو خوشرنگ شود. امروز طرز تهیه استانبولی پلو با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

برنج 2 پیمانه
پیاز 1 عدد
سیب زمینی 2 عدد
سینه مرغ 1 عدد
گوجه فرنگی 4 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم
رب 1 ق غذا خوری

طرز تهیه استانبولی پلو با مرغ

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا باید مرغ را بپزید برای این کار سینه مرغ را به همراه یک پیاز 4 قاچ شده و کمی نمک و فلفل سیاه و زردچوبه تفت دهید و روی مواد آب جوش بریزید و بگذارید تا مرغ پخته شود و بعد از پخت مرغ آن را ریش ریش کنید و یا می توانید سینه مرغ را بدون استخوان کنید و مکعبی خرد کنید با ادویه تفت دهید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

در ادامه پیاز را پوست بگیرید و خلالی کنید و داخل تابه با کمی زردچوبه تفت دهید تا سبک شود و بعد از تابه خارج کنید. سیب زمینی را پوست بگیرید و نگینی خرد کنید و داخل همان تابه کمی تفت دهید تا سبک شود و کمی نرم شود.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

در ادامه باید پیاز داغ و مرغ ریش شده را به سیب زمینی اضافه کنید و رب را افزوده و کمی تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود و بعد کمی نمک و فلفل سیاه بزنید و گوجه فرنگی های رنده شده یا پوره شده را اضافه کنید و بگذارید تا آب اضافه گوجه کشیده شود.

مرحله چهارم: تهیه استانبولی پلو

برنج را روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و بعد از نرم شدن آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ قرار دهید و نیمی از برنج را بریزید و از مواد میانی بریزید و همین طور ادامه دهید تا مرغ و برنج تمام شود و بعد استانبولی پلو را برای 35 دقیقه دم بگذارید و به همراه سبزی و سالاد میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت استانبولی پلو با مرغ

  1. می توانید برنج را بجای آبکش به صورت دمی بگذارید ولی چون گوجه خودش آب می اندازد مقدار آب را کمتر بریزید.
  2. می توانید به دلخواه از ادویه پلویی یا کمی زیره استفاده کنید.
  3. می توانید کمی زعفران دم کرده اضافه کنید.
آخرین بروز رسانی در: 14 نوامبر 2023