دستور تهیه سس مایونز بدون تخم مرغ حرفه ای و غلیظ

طرز تهیه سس مایونز بدون تخم مرغ

طرز تهیه سس مایونز بدون تخم مرغ

سس مایونز بدون تخم مرغ یکی از پر کاربرد ترین سس ها برای تهیه انواع سالاد و غذا ها می باشد که شما می توانید خیلی راحت یک سس مایونز بازاری در خانه تهیه کنید و دیگر از بیرون سس مایونز نخرید زیرا خیلی راحت و سریع تهیه می شود و اگر طبق رسپی پیش بیرید یک سس عالی و کاملا اقتثادی و مقرون به صرفه در خانه خواهید داشت که برای سالاد کاهو یا سالاد ماکارونی می توانید استفاده کنید. امروز طرز تهیه سس مایونز بدون تخم مرغ را به شما آموزش خواهیم داد و مخصوص کسانی است که منع مصرف تخم مرغ دارند همراه ما باشید.

مواد لازم

روغن مایع یا روغن زیتون 1 و 1/4 پیمانه
شیر 2/3 پیمانه
نمک 1/2 ق چای خوری
شکر 1 ق چای خوری
سس خردل ملایم 2 ق غذا خوری
آبلیمو 1 ق غذا خوری

طرز تهیه سس مایونز بدون تخم مرغ

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید یک لیوان بلند یا مخزن گوشتکوب برقی را بشورید تا تمیز شود و بعد روغن و شیر و نمک و شکر و سس خردل را داخل ظرف بریزید.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه باید گوشتکوب برقی را وسط ظرف قرار دهید و دستگاه را روشن کنید و آروم بالا و پایین کنید تا کم کم سس به غلظت برسد، دقت کنید باید مواد به صورت یکدست هم بخورد.

مرحله سوم: تهیه سس مایونز

در انتها نوبت اضافه کردن آبلیموترش است و برای چند ثانیه در حد مخلوط شدن هم بزنید دقت کنید کل تهیه پروسه تهیه این سس باید 2 دقیقه باشد و بعد داخل ظرف ریخته و برای 4 الی 5 روز می توانید در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه سس مایونز بدون تخم مرغ

  1. آبلیمو باید در انتها اضافه کنید زیرا اگر ابتدا اضافه کنید سس شما بریده می شود.
  2. اگر گوشتکوب برقی ندارید می توانید از مخلوط کن استفاده کنید برای این کار 5 دقیقه زمان لازم است و با این تفاوت که باید روغن را آرام آرام بزنید تا مواد مخلوط شود و 1/3 از روغن که ماند آبلیمو را اضافه کنید.
  3. اگر سس خردل ندارید می توانید از پودر آن نیز استفاده کنید.
  4. مقدار نمک سلیقه ی می باشد و می توانید به دلخواه کم و زیاد کنید.
  5. وقتی مواد در یخچال قرار بگیرید سرد شود و سفت و غلیظ تر می شود.
  6. بهتر است سس مایونز را به مقدار مصرف تهیه کنید تا هر موقع خواستید یک سس خانگی تازه داشته باشید و این سس به دلیل نداشتن مواد نگه دارند ماندگاری ندارد.
آخرین بروز رسانی در: 29 نوامبر 2023