دستور پخت کاپ کیک شکلاتی در قابلمه و توستر و فر

طرز تهیه کاپ کیک

طرز تهیه کاپ کیک

کاپ کیک ها و مافین ها از یک خانواده می باشد و شما می توانید این کاپ های کیک های خوشمزه را برای مهمانی با طعم شکلاتی تهیه کنید و به دلخواه می توانید به صورت ساده و یا با خامه قنادی یا گاناش شکلاتی تزیین و سرو کنید. شما می توانید کاپ کیک شکلاتی را با فر و بدون فر در خانه تهیه کنید و برای مهمانی یا عصرانه خود استفاده کنید. اگر دوست دارید یک کاپ کیک شکلاتی خوشمزه را با تمام فوت و فن های آن یاد بگیرید حتما این رسپی را دنبال کنید.

مواد لازم

تخم مرغ 2 عدد
شکر 8 ق غذا خوری
روغن 6 ق غذا خوری
شیر 8 ق غذا خوری
آرد 10 ق غذا خوری
پودر کاکائو 3 ق غذا خوری
وانیل نوک ق چای خوری
بیکینگ پودر 1 ق غذا خوری

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی ساده

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند و بعد مواد را باید با کمک یک قاشق غذا خوری اندازه گیری کنید. فر را با دمای 180 روشن کنید و کپسول های کاغذی را داخل قالب مافین قرار دهید و اگر می خواهید بدون فر این کاپ کیک را تهیه کنید باید لیوان های نشکن را انتخاب کنید و با روغن جامد چرب کنید.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه مواد خشک شامل آرد و بیکینگ پودر و شکر و پودر کاکائو را باهم داخل یک کاسه بریزید و مخلوط کنید سپس تخم مرغ ها را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا تخم مرغ ها به خورد مواد برود شاید در این مرحله کمی مواد سفت است ولی با افزودن مایعات مواد روان تر خواهد شد پس نگران نباشید و ادامه دهید.

مرحله سوم: تهیه مایه کاپ کیک

در ادامه باید شیر و بعد روغن را به مواد اضافه کنید و با همزن برقی یا قاشق مواد را هم بزنید تا یکدست شود و گلوله های آرد باز شود و تبدیل به یک مایه نه خیلی سفت نه شل شود. کپسول ها را داخل قالب مافین قرار دهید و از مواد تهیه شده حدود 2/3 قالب بریزید تا پر شود.

مرحله چهارم: پخت کاپ کیک شکلاتی

در ادامه باید کاپ کیک ها را در فر از قبل گرم شده قرار دهید و برای 45 دقیقه با دمای 180 زمان دهید تا کیک پخته شود و برای پخت بدون فر نیز باید داخل یک قابلمه کمی آب جوش بریزید و لیوان ها را به طوری قرار دهید که 1/3 آن داخل آب جوش باشد و بعد درب قابلمه را با دمکنی بسته و برای 35 دقیقه زمان دهید تا پخته شود و بعد از پختن درب قابلمه را باز نکنید و برای 20 دقیقه دیگر زمان دهید تا پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کاپ کیک شکلاتی

  1. برای خارج کردن کیک از لیوان ها باید دور تا دور لیوان را با چاقو آزاد کنید و روی دیس برگردانید.
  2. مقدار گفته شده به شما حدود 8 عدد کاپ کیک می دهد و می توان به دلخواه مواد را کم و زیاد کنید.
  3. هر چقدر پودر کاکائو شما مرغوب و تیره باشد رنگ کاپ کیک شکلاتی تر می شود.
  4. برای پخت در سولاردم و سرخکن و توستر دما را روی 160 تنظیم کنید.
آخرین بروز رسانی در: 10 ژوئن 2023