دستور پخت کاپ کیک لیمویی

کاپ کیک لیمو

طرز تهیه کاپ کیک لیمو

کاپ کیک لیمو یکی از کاپ های کیک های بسیار و نرم و خوش طعم است و شما می توانید در کپسول مقوایی یا قالب مافین در خانه تهیه کنید و یا می توانید در لیوان های چرب شده در قابلمه قرار دهید و بدون فر نیز این کاپ کیک خوشمزه را بپزید. شما می توانید به دلخواه کمی کرمفیل نیز به این کاپ کیک اضافه کنید. امروز طرز تهیه کاپ کیک لیمو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد ۱ و ۱/۲ پیمانه
روغن مایع ۱/۲ پیمانه
ماست ۱/۲ پیمانه
شکر ۱ پیمانه
تخم مرغ بزرگ 3 عدد
وانیل 1/4 ق چای خوری
بیکینگ پودر 1 ق چای خوری
آب لیموی تازه 3 ق سوپ خوری
زست لیمو (رنده پوست لیمو) 1 ق سوپ خوری
کرمفیل 1/2 پیمانه
نمک 1 پنس

طرز تهیه کاپ کیک لیمو

مرحله اول: آماده سازی

فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. همه مواد را در دمای محیط قرار دهید و با کمک پیمانه یا لیوان فرانسوی اندازه گیری کنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود. در قالب مخصوص کاپ کیک، کپسول های کاغذی را بچینید.

مرحله دوم: هم زدن مواد

سفیده و زرده‌ ها را از هم جدا کرده و سفیده‌ ها را با یک پنس نمک و همزن برقی بزنید تا کف کند و شکر را کم‌کم به سفیده افزوده و با دور تند همزن بزنید تا پوک و سبک شود و زرده‌ ها و وانیل و زست لیمو را به سفیده‌ها افزوده و ۱۰ ثانیه هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

روغن مایع و ماست و آب لیموترش تازه را افزوده و بدون این که هم بزنید، آرد و بیکینگ‌پودر را هم اضافه کنید و حالا همگی را با هم در حد ۱۰ ثانیه و فقط در حد ترکیب شدن باهم مخلوط کنید.

مرحله چهارم: پخت کاپ کیک لیمویی

موادمان را داخل قیف ریخته و نیمی از کپسول ها را با خمیر پر کرده و کرمفیل را هم داخل قیف ریخته و روی خمیر کاپ کیک به اندازه‌ی ۱ ق چ پر ریخته و روی کرمفیل‌ ها را با مابقی خمیر کاپ کیک بپوشانید و باید سه چهارم از کپسول های کاغذی کاپ کیک را با مواد کیک پر کنید و در صورت دلخواه کمی خلال بادام یا پرک بادام روی خمیر ها پاشیده و سینی کاپ کیک را به مدت تقریبی ۲۵ تا ۳۰ دقیقه یا تا زمانیکه کاپ کیک ها طلایی شوند، نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت کاپ کیک لیمویی

  1.  بعد از پخت، بگذارید کاپ کیک ها سرد شوند و روی آنها را با پودرقند و یا خلالهای پوست لیمو و …تزئین کنید.
  2. برای پخت در فر برقی یا توستر دما را روی 160 قرار دهید.
  3. برای پخت بدون فر نیز باید داخل لیوان های چرب شده قرار دهید و در قابلمه کمی آب جوش بریزید و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای 40 دقیقه بگذارید تا پخته شود.
آخرین بروز رسانی در: 4 فوریه 2024