دستور پخت پفک هندی در خانه به 2 روش

طرز تهیه پفک هندی

طرز تهیه پفک هندی

پفک هندی یکی از تنقلات هندی می باشد که فوق العاده خوشمزه می باشد و از نشاسته سیب زمینی و ساگو رنگی تکشیل شده است و زمانی که سرخ می شود فورا پف می کند و شما می توانید پفک هندی را به عنوان یک میان وعده میل کنید. پفک هندی در اشکل مختلفی مانند ستاره ای ، لوله ای و طرح های مختلف وجود دارد و شما می توانید در این پست یاد بگیرید که پفک هندی را با روغن و بدون روغن در خانه تهیه کنید و برای پذیرایی به همراه سس دلخواه سرو کنید همراه ما باشید.

مواد لازم

پفک هندی 1 لیوان
روغن به مقدار لازم

طرز تهیه پفک هندی

مرحله اول: آماده سازی روغن

ابتدا باید روغن را داخل تابه بریزید تا برای 2 دقیقه سرخ شود، این مرحله در پف کردن پفک هندی بسیار موثر است و اگر روغن داغ نباشد پفک را اضافه کنید پف نمی کند و می سوزد.

مرحله دوم: تهیه پفک هندی در روغن

در ادامه وقتی روغن داغ شد بایت پفک هندی را اضافه کنید و شعله متوسط رو به بالا باشد و بعد پفک را اضافه کنید و سریع هم بزنید تا پفک ها شروع به پف کردن کند و از زود از داخل روغن جمع کنید  و روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافه گرفته شود و بعد به همراه سس دلخواه سرو کنید.

طرز تهیه پفک هندی بدون روغن

نمک 1 بسته
پفک هندی به مقدار دلخواه

طرز تهیه پفک هندی بدون روغن

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید نمک را داخل قابلمه مورد نظر بریزید  و برای 10 دقیقه روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا نمک حسابی داغ شود و دقت کنید نمک باید دونه درشت باشد و از این پودری ها نباشید زیرا به پفک می چسبد ولی دونه درشت باشد بهتر است.

مرحله دوم: سرخ کردن پفک هندی

پفک ها را داخل نمک داغ بریزید و مداوم هم بزنید تا پفک ها داخل نمک داغ پف کند و بعد از این که همه مقدار پفک هندی را سرخ کردید داخل یک سبد یا آبکش بریزید و الک کنید تا نمک اضافه خارج شود و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پفک هندی به دو روش

  1. در روش بدون روغن باید چندتایی پفک را اضافه کنید و هم بزنید تا بتوانید راحت تر کنترل کنید و نسوزد.
  2. نمک رو بعد اتمام کار نگه دارید که حتی نمک سیاه هم بشه میتونید استفاده کنید پس تو به ظرف یا شیشه نگه میداریم برای مصارف بعد و اصلا نگران شوری نباشید.
  3. برای سرخ کردن در هر دو روش از تابه یا قابلمه گود استفاده کنید.
  4. شعله در هنگام سرخ شدن در هر دو روش باید متوسط رو به زیاد باشد.
  5. برای مدل پفک هندی در نمک بهتر است از مدل لوله ای استفاده کنید چون اصلا نمک داخل آن گیر نمی کند و به راحتی خالی می شود.
  6. اگر روغن داغ نباشد پفک هندی می سوزد و پف نمی کند و بهتر است اول آن یک تست بگیرید و یک پفک هندی را داخل روغن انداخته و اگر پف کرد مابقی پفک ها را بریزید.
آخرین بروز رسانی در: 12 جولای 2023