دستور تهیه پف پفی یلدایی با دستور ساده و راحت

طرز تهیه مارشمالو یلدایی

طرز تهیه مارشمالو یلدایی

مارشمالو یلدایی یکی از ایده های ناب و بسیار عالی برای دسر یا تنقلات شب یلدا می باشد شما می توایند مواد دسر را داخل قالب نادون بریزید و به صورت مثلثی در بیاورید و اگر می خواهید بدون قالب می باشد از ظرف پیرکس استفاده کنید حتی می توانید در قالب های سیلیکونی نیز به راحتی تهیه کنید. امروز طرز تهیه مارشمالو یلدایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پودر ژله قرمز هندوانه یا توت فرنگی 1 بسته
پودر ژله سبز کیوی 1 بسته
شکر برای هر بسته 2 ق غذا خوری
آب جوش 1/2 پیمانه
نشاسته ذرت یا پودر نارگیل به مقدار دلخواه

طرز تهیه مارشمالو یلدایی

مرحله اول: تهیه رنگ قرمز

ابتدا باید رنگ قرمز را تهیه کنید برای این کار ژله را داخل کاسه ریخته و به آن شکر و آب جوش را اضافه کنید و هم بزنید و روی حرارت کتری قرار دهید تا بن ماری شود و بعد از روی کتری بردارید و با همزن برقی برای 4 دقیقه بزنید تا رنگ آن روشن شود.

مرحله دوم: تهیه رنگ سبز

برای تهیه رنگ سبز نیز باید ژله را داخل کاسه ریخته و به آن آب جوش و شکر را اضافه کنید و هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود و یا می توانید برای 1 دقیقه در ماکروفر با قدرت 100 درصد قرار دهید و بعد با همزن برقی بزنید تا رنگ آن روشن و حجم بگیرد دقت کنید برای داشتن رنگ سبز زیباتر می توانید به دلخواه از کمی رنگ خوراکی سبز رنگ استفاده کنید.

مرحله سوم: تهیه مارشمالو یلدایی

در ادامه باید قالب مورد نظر را که اگر می خواهید به صورت مثلثی باشد باید از قالب نادون استفاده کنید و داخل آن نشاسته ذرت یا پودر نارگیل بپاشید و ابتدا رنگ قرمز ریخته و برای 4 دقیقه در یخچال قرار دهید و بعد رنگ سبز را بریزید و برای 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد روی قالب را نیز نشاسته بپاشید و از قالب جدا کنید و برش بزنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه مارشمالو یلدایی

  1. می توانید داخل هر قالبی که دوست دارید این پف پفی یلدایی را تهیه کنید.
  2. می توانید بین رنگ ژله قرمز و سبز یک رنگ سفید یا ژله آلوورا تهیه کنید.
  3. می توانید برای رنگ بیشتر هر لایه از رنگ خوراکی استفاده کنید.
  4. در ریختن قالب باید سرعت عمل داشته باشید زیرا خیلی سریع خودش را می گیرد.
  5. می توانید از شکلات چیپسی برای دونه های هندوانه استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 14 دسامبر 2023