دستور تهیه لواشک انار با هسته و بدون هسته

طرز تهیه لواشک انار

طرز تهیه لواشک انار

لواشک انار یکی از خوشمزه ترین و جذاب ترین لواشک ها در فصل پاییز است که شما می توانید با دانه های انار تهیه کنید و به دلخواه خود این لواشک را ملس یا ترش تهیه کنید و به دلخواه می توانید با میوه های دیگر نیز میکس کنید. برای خشک کردن لواشک انار که در فصل پاییز می باشد و آفتاب کمتر است می توانید در فر یا روی شوفاژ و بخاری نیز این لواشک را خشک کنید و به دلخواه نیز می توانید از دانه های انار داخل لواشک استفاده کنید. امروز طرز تهیه لواشک انار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

انار 1 کیلوگرم
شکر به مقدار دلخواه
نمک 1 ق غذا خوری

طرز تهیه لواشک انار

مرحله اول: آماده سازی انار

ابتدا باید انار را از وسط نصف کنید و انار را دان کنید و بعد انار را میکس کنید برای این کار داخل مخلوط کن یا غذاساز یا چرخ گوشت بریزید و آب دانه های انار را بگیرید این کار شما انار بدون هسته خواهید داشته باشید ولی اگر دوست دارید انار با هسته داشته باشید می توانید بعد از دانه کردن با کمی آب بگذارید تا پخته شود و بعد از پخت و نرم شدن از یک صافی رد کنید تا هسته داخل آن بماند و عصاره انار خارج شود و می توانید از هسته ها داخل مواد صاف شده بریزید.

مرحله دوم: پخت انار

اگر انار ها را میکس کردید داخل قابلمه بریزید و به آن نمک و شکر اضافه کنید و هم بزنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و کم کم غلیظ شود.

مرحله سوم: تهیه لواشک در فر و شوفاژ

در ادامه برای خشک کردن لواشک باید مواد را داخل سینی بریزید و با کمترین حرارت فر 120 درجه برای 1 ساعت بگذارید تا آب اضافه مواد کشیده شود و لواشک خشک شود و یا می توانید داخل سینی ریخته و روی بخاری یا شوفاژ قرار دهید تا خشک شود و اگر آفتاب بود می توانید در سینی فلزی ریخته و مقابل آفتاب قرار دهید تا خشک شود و بعد برش بزنید و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه لواشک انار

  1. مقدار شکر و نمک را می توانید زمانی که غلیظ شد تست کنید و اگر نیاز بود به دلخواه اضافه کنید.
  2. اگر لواشک شما خیلی ترش بود می توانید از شکر استفاده کنید.
  3. می توانید داخل سولاردم یا هواپز نیز با کم ترین دمای ممکن قرار دهید تا خشک شود و دقت کنید که در حین خشک شدن نسوزد.

 

آخرین بروز رسانی در: 5 نوامبر 2023