دستور تهیه پاپسیکل ساده و راحت مناسب ولنتاین

طرز تهیه پاپسیکل

طرز تهیه پاپسیکل

پاپسیکل یکی از تنقلات فوق العاده ساده و راحت برای تولد همسر یا ولنتاین و کادو دادن می باشد و شما می توانید با کمک یک قالب مخصوص پاپسیکل از لوازم قنادی ها این پکیچ خوشگل و زیبا را برای روز ولنتاین به عشق خود هدیه دهید. داخل پاپسیکل بیشتر با کیک پر می شود که قابل خوردن نیز باشد و یا می توانید فقط با شکلات بن ماری شده این پاپسیکل را تهیه کنید. امروز طرز تهیه پاپسیکل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

شکلات رنگی دلخواه 1 بسته
مغزیجات یا شکلات چیپسی به دلخواه
کیک شکلاتی یا ساده 2 بسته
خامه 1 ق غذا خوری
قالب پاپسیکل و چوب بستنی به دلخواه

طرز تهیه پاپسیکل

مرحله اول: آماده سازی لایه اول

ابتدا باید شکلات رنگی مورد نظر را خرد کنید و داخل کاسه بریزید و روی حرارت کتری قرار دهید تا بن ماری شود و یا می توانید برای 1 دقیقه در ماکروفر بگذارید تا ذوب شود و بعد قالب پاپسیکل را روی سطح کار قرار دهید و شکلات را داخل قالب ریخته به طوری که همه جای آن به خوبی کاور شود و بعد چوب بستنی ها را داخل آن فرو کنید و در یخچال قرار دهید تا شکلات خودش را بگیرد.

مرحله دوم: تهیه مواد میانی پاپسیکل

در ادامه باید کیک آماده را با دست خرد کنید و داخل یک کاسه ریخته و خامه را اضافه کنید و هم بزنید به طوری که باید مواد کاملا انسجام داشته باشد و اگر سفت بود مجدد کمی خامه بزنید و در انتها مغز دلخواه یا شکلات چیپسی را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه پاپسیکل

در ادامه باید قالب را از یخچال خارج کنید و مواد کیک را داخل قالب قرار دهید و خوب صاف کنید و مجدد با شکلات ذوب شده باقی مانده روی کیک و قالب را کاور کنید و داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد از قالب به راحتی بدون نیاز به چرب کردن خارج کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه پاپسیکل

  1.  برای تزیین می توانید مقدار شکلات رنگی را ذوب کنید و با کمک قالب حرف روی آن شکل و طرح ایجاد کنید.
  2. می توانید به دلخواه از کیک شکلاتی یا وانیلی استفاده کنید.
  3. برای مسنجم کردن مواد می توانید از خامه قنادی یا صبحانه استفاده کنید.
  4. برای اطمینان از این که از پاپسیکل شما موقع خارج کردن نمی شکند باید پوسته گیری کرد یعنی مرحله اول را دوبار تکرار کنید و بعد از این که 10 دقیقه قالب داخل یخچال بود خارج کنید و مجدد یک لایه دیگر شکلات بزنید و بعد در یخچال قرار دهید این کار را حتما انجام دهید.
آخرین بروز رسانی در: 3 فوریه 2024