دستور تهیه ژله هندوانه ای مثلثی مرحله به مرحله

طرز تهیه ژله هندوانه مثلثی

طرز تهیه ژله هندوانه مثلثی

ژله هندوانه مثلثی یا ناودانی یکی از راحت ترین روش های تهیه ژله برای شب یلدا می باشد کافی است شما برای این شب به یاد ماندنی یک ژله نادون از لوازم قنادی یا پلاسکو تهیه کنید و خیلی راحت می توانید این ژله را آماده کنید. شما می توانید ژله را به صورت مات یا شفاف تهیه کنید و برای هسته هندوانه از شکلات چیپسی یا تخم شربتی استفاده کنید. امروز طرز تهیه ژله هندوانه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

ژله هندوانه 1 بسته
ژله آلوورا 1 بسته
ژله رنگ سبز 1 بسته
شیر یا بستنی هم دمای محیط 2 ق غذا خوری

طرز تهیه ژله هندوانه ای

مرحله اول: تهیه رنگ قرمز

ابتدا باید قالب را با آب اندازه گیری کنید و ببینید گنجایش چند لیوان آب دارد. سپس ژله قرمز را داخل کاسه ریخته و به آن 1/2 آب جوش اضافه کنید و هم بزنید و بعد روی حرارت کتری قرار دهید تا بن ماری شود یا می توانید 1 دقیقه در ماکروفر قرار دهید و بعد 1/2 لیوان آب سرد اضافه کنید و خوب هم بزنید و صبر کنید تا کاملا خنک شود و بعد 2 ق غذا خوری شیر اضافه کنید و هم بزنید. قالب مورد نظر را کمی چرب کنید و ژله قرمز را بریزید و در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود نباید ژله کامل بسته شود در غیر این صورت در هنگام برش از هم جدا می شود.

مرحله دوم: تهیه رنگ ژله سفید

حالا ژله سفید را داخل کاسه بریزدی و به آن 1/2 آب جوش اضافه کنید و بن ماری کنید و بعد آب سرد اضافه کنید و در انتها شیر اضافه کنید و هم بزنید و قالب را از یخچال خارج کنید و نیمی از مواد ژله را بریزید و در یخچال قرار دهید و بگذارید تا نیم بند شود.

مرحله سوم: تهیه ژله رنگ سبز

ژله سبز همانند فرمول بالا بن ماری کنید و روی ژله سفید بریزید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را کاملا بگیرد.

مرحله چهارم: تهیه ژله مثلثی

در ادامه باید دور تا دور قالب را با چاقو آزاد کنید و با دست بکشید و روی دیس برگردانید و برش بزنید با شکلات چیپس های تزیین کنید. نوش حان

فوت و فن های دستور پخت ژله مثلثی

  1. اگر ژله از قالب جدا نشود می توانید چند ثانیه در آب گرم قرار دهید تا جدا شود.
  2. می توانید دیس را مرطوب کنید تا بعد از برگردان ژله آن را حرکت دهید.
  3. اگر می خواهید بستنی استفاده کنید می توانید از بستنی وانیلی استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 12 دسامبر 2023