دستور پخت پنکیک با ماست بدون همزن برقی و فر

طرز تهیه پنکیک با ماست

طرز تهیه پنکیک با ماست

پنکیک ماست یکی از روش های دیگر برای تهیه پنکیک می باشد که شما می توانید بدون نیاز به آب و شیر این پنکیک با ماست تهیه کنید زیرا بافت بسیار نرمی دارد و پف بسیار خوبی می کند و شما می توانید برای صبحانه یا عصرانه این پنکیک را تهیه کنید. پنکیک ها یک نوع کیک تابه ی هستند که طعم و مزه خوبی دارند و خیلی راحت تهیه می شود و شما نیازی به فر و همزن برقی ندارید. امروز طرز تهیه پنکیک با ماست را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد 1 لیوان
تخم مرغ 2 عدد
شکر 1/3 پیمانه
ماست 3/4 پیمانه
روغن 1/4 پیمانه
بیکینگ پودر 2 ق چای خوری سر صاف
وانیل 1 پنس

طرز تهیه پنکیک با ماست

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید و آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید. مواد را با پیمانه قنادی یا یک لیوان دسته دار فرانسوی اندازه گیری کنید.

مرحله دوم: هم زدن

تخم مرغ را به همراه وانیل را داخل کاسه ریخته و با همزن دستی یا برقی بزنید تا حسابی کرم رنگ و پفدار شود و حتما حین کار دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ گرفته شود.

مرحله سوم: تهیه مایه پنکیک

در ادامه باید ماست و روغن را به ترتیب اضافه کنید و برای 1 دقیقه در حد مخلوط شدن هم بزنید سپس باید مخلوط آرد الک شده را طی چند مرحله اضافه کنید و هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود غلظت مواد باید مثل ماست روان باشد نه خیلی سفت نه شل باشد.

مرحله چهارم: پخت پنکیک با ماست

داخل تابه را با کمی کره یا روغن چرب کنید و بعد از مواد با ملاقه به صورت گرد داخل تابه بریزید و برای 2 دقیقه صبر کنید تا روی پنکیک حباب بزند و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود و بدین ترتیب همه مواد  را تهیه کنید و پنکیک ها را روی هم قرار دهید و به همراه عسل و میوه دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پنکیک با ماست

  1. می توانید از آرد سفید یا آرد گندم استفاده کنید هیچ فرقی ندارد.
  2. ماست باید یونانی یا سفت باشد و ماست ترش و شل برای تهیه این پنکیک مناسب نیست.
  3. به دلخواه برای عطر بیشتر می توانید کمی گلاب یا زعفران اضافه کنید.
  4. مخلوط آرد را با طی دو مرحله اضافه کنید و هم بزنید تا گلوله ها حسابی باز شود و اگر باز گلوله داشت می توانید یک بار از صافی رد کنید.
آخرین بروز رسانی در: 26 اکتبر 2023