دستور پخت کرپ شکلاتی رول شده با نوتلا

طرز تهیه کرپ ساده شکلاتی

طرز تهیه کرپ شکلاتی

کرپ شکلاتی بی شک یکی از خوشمزه ترین و پر طرفدارترین از انواع صبحانه و عصرانه ها می باشد که طعم و مزه فوق العاده ی دارد مخصوصا اگر با نوتلا یا شکلات صبحانه سرو شود. این بار قرار است کرپ شکلاتی که بسیار محبوب است را با یاد دهیم و شما می توانید به دلخواه داخل آن میوه یا سس دلخواه بریزید یا با یک اسکوپ بستنی سرو  کنید. برای تهیه کرپ باید از تابه کاملا نچسب استفاده کنید تا به راحتی کرپ جدا شود و نیاز به چرب کردن نباشد زیرا کرپ اصلا چرب نیست. امروز طرز تهیه کرپ شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ 3 عدد
شیر 1.5 پیمانه
آرد 1.5 پیمانه
پودر کاکائو 2 ق غذا خوری
شکر 3 ق غذا خوری
کره برای چرب کردن تابه
نوتلا و میوه دلخواه به مقدار لازم

طرز تهیه کرپ شکلاتی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود، سپس به کمک پیمانه یا لیوان دسته دار مواد را اندازه گیری کنید.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه تخم مرغ ها را به همراه شکر با همزن دستی یا برقی یا چنگال خوب هم بزنید و در طول هم زدن دورگیری کنید تا تخم مرغ به خوبی با مواد ترکیب شود.

مرحله سوم: تهیه مایه کرپ شکلاتی

در ادامه باید شیر را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید، آرد و پودر کاکائو را باهم ترکیب و الک کنید و طی چند مرحله به مواد اضافه کنید این مرحله بسیار مهم است که گلوله های آرد داخل مواد باقی نماند می توانید برای راحتی از همزن استفاده کنید یا یک بار از صافی رد کنید.

مرحله چهارم: تهیه کرپ شکلاتی

داخل یک تابه نچسب را با کره چرب کنید و یک ملاقه از مواد کرپ داخل آن بریزید و تابه را بچرخانید و بگذارید تا برای 2 دقیقه خوب پخته شود و برای برگردانید و برای طرف دیگر یک دقیقه دیگر زمان دهید تا پخته شود و بعد داخل بشقاب قرار دهید و وسط کرپ را نوتلا به همراه میل دلخواه قرار دهید و رول کنید و یا روی هم قرار دهید و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کرپ شکلاتی

  1. از هر چیزی کیه دوست داریدمی توانید برای بین کرپ استفاده کنید مانند عسل یا خامه صبحانه و رول کنید.
  2. حتی می توانیداز خامه فرم گرفته به همراه مربا یا میوه نیز استفاده کنید که فوق العاده خوشمزه می شود.
  3. این مقدار مواد به شما حدود 10 عدد کرپ بزرگ می دهد البته باز بستگی به تابه شما دارد.
  4. می توانید کرپ ها را به صورت جداگانه رول کنید یا رول هم قرار دهید مانند کیک شود.
  5. هر طرف حدود 2 الی 3 دقیقه با شعله متوسط کافی می باشد5
آخرین بروز رسانی در: 7 مارس 2024