دستور پخت پچ پچ خانگی فوری و خوش طعم

طرز تهیه کروسان

طرز تهیه کروسان

کروسان یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید با خمیر یوفکا یا خمیر هزارلا به دلخواه تهیه کنید و یک عصرانه فوق العاده سالم و عالی به همراه یک لیوان چای یا قهوه میل کنید. برای وسط کروسان می توانید از نوتلا یا شکلات تخته ای استفاده کنید که هر دو عالی می شود و در فر یا توستر یا هواپز این کروسان خوشمزه را آماده کنید. امروز طرز تهیه کروسان یا پچ پچ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

خمیر یوفکا یا هزارلا 1 بسته
شکلات تخته ای یا نوتلا به مقدار لازم
زرده 1 عدد
شیر 2 ق غذا خوری
عسل به مقدار لازم

طرز تهیه کروسان با خمیر آماده

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید خمیر یوفکا یا هزارلا را از فریزر خارج کنید و در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و نرم شود و بعد از بسته بندی خارج کنید اگر از خمیر یوفکا استفاده می کنید باید مدل مثلثی را انتخاب کنید.

مرحله دوم: برش خمیر

خمیر هزار لا را به صورت مثلثی برش بزنید و بعد در ابتدای خمیر مقداری شکلات تخته ی یا نوتلا یا شکلات صبحانه به اندازه یک قاشق چای خوری قرار دهید دقت کنید از کناره ها فاصله داشته باشد تا در هنگام پخت بیرون نریزید و بعد رول کنید.

مرحله سوم: پخت پچ پچ

در ادامه باید زرده تخم مرغ را با شیر مخلوط کنید تا از لختگی خارج شود و بعد با کمک فرچه روی کروسان ها بکشید و در فر از قبل گرم شده به مدت 10 دقیقه با دمای 200 درجه قرار دهید اگر از خمیر هزارلا استفاده می کنید کمی زمان را بیشتر در نظر بگیرید و بعد از اتمام پخت و طلایی شدن باید از فر خارج کنید و روی آن عسل رقیق شده برای خوشرنگ شدن کروسان ها بزنید و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کروسان شکلاتی

  1. اگر از خمیر یوفکا استفاده می کنید و کمی خشک بنظر می رسد داخل دیس قرار دهید و یک نایلون روی آن بکشید تا عرق کند و بعد از چند دقیقه مشاهده می کنید که نرم می شود.
  2. برای پخت در فر گازی باید دما را روی 180 قرار دهید.
  3. اگر از خمیر هزارلا استفاده می کنید بعد از اتمام 10 دقیقه دما را 20 درجه کاهش دهید و بعد 5 دقیقه دیگر زمان دهید تا لایه ها کاملا باز شود.
  4. اگر از خمیر هزارلا استفاده می کنید دور تا دور خمیر را یک برش بزنید تا بهتر پف کنید و بعد به ضورت مثلثی برش بزنید.

 

آخرین بروز رسانی در: 2 مارس 2024