دستور تهیه باسلوق ژله ای ساده و دو رنگ با ژلاتین

طرز تهیه باسلوق ژله ای

طرز تهیه باسلوق ژله ای

باسلوق ژله ای یکی از راحت ترین نوع باسلوق ها می باشد که شما می توانید با پودر ژله های رنگی مخلتف تهیه کنید و از طعم بی نظیر این باسلوق خانگی لذت ببرید و بعد به اندازه دلخواه برش بزنید و برای پذیرایی استفاده کنید. می توانید از چند رنگ ژله استفاده کنید تا باسلوق های رنگی داشته باشید و با افزودن کمی ژلاتین باسلوق شما کاملا سفت می باشد و می توانید به راحتی برش بزنید. این باسلوق دستور بسیار راحتی دارد. امروز طرز تهیه باسلوق ژله ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

نشاسته 1/2 لیوان
وانیل 1/4 ق مربا خوری
آب 1.5 لیوان
شکر 1/2 لیوان
پودر ژله ای 5 ق غذا خوری
پودر ژلاتین 1 ق غذا خوری
گلاب 1/4 لیوان
کره 10 گرم
نشاسته ذرت به مقدار لازم

طرز تهیه باسلوق ژله ای

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا نشاسته گل و آب سرد را مخلوط کرده و هم بزنید تا نشاسته گل حل شود. سپس شکر، پودر ژلاتین مورد نظر را به مخلوط نشاسته اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا نشاسته کاملا باز و مواد باهم ترکیب شود. ( دقت کنید شما باید برای هر رنگ ژله همه این مرحله را یک بار تکرار کنید تا باسلوق های رنگی داشته باشید.

مرحله دوم: جوشاندن مواد

مخلوط را روی حرارت ملایم گرم کنید و مدام هم بزنید تا غلیظ شود دقت کنید نباید حرارت را بالا ببرید تا غلیظ شود زیرا بوی خامی نشاسته داخل مواد باقی می ماند وقتی به غلظت دلخواه رسید، عصاره وانیل و کره و گلاب را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا همه مواد خوب با هم ترکیب شوند.

مرحله سوم: تهیه باسلوق ژله ای

در ادامه باید قابلمه را از روی حرارت بردارید و مخلوط را در ظرف یا قالب پلاستیکی بریزید. بگذارید در یخچال بماند. پس از سفت شدن از قالب خارج کنید و با نشاسته ذرت بپاشید. به شکل های دلخواه برش بزنید و از طعم ها و رنگ های مختلف لذت ببرید. این یک گزینه عالی برای جشن شب یلدا یا هر دور هم جمعی با دوستان و خانواده است. لذت ببرید! نوش جان

فوت و فن های دستور پخت باسلوق ژله ای

  1. می توانید با این دستور از یک بسته پودر ژله استفاده کنید ولی چون از نظر من ترش مزه می شود از این روش بهتر است و اگر می خواهید مقدار بیشتری تهیه کنید مواد را دو برابر کنید.
  2. اگر مواد به غلظت مورد نظر نرسد باسلوق مورد نظر نرم می شود.
  3. می توانید بجای برش زدن داخل قالب های سیلیکونی بریزید.

 

آخرین بروز رسانی در: 23 نوامبر 2023