دستور تهیه حلوا دو رنگ مجلسی در 30 دقیقه

طرز تهیه حلوا دو رنگ

طرز تهیه حلوا دو رنگ

حلوا دو رنگ یکی از حلوا های بسیار ساده و راحت می باشد که برای مهمانی ها و مجالس گزینه بسیار خوبی می باشد و شما می توانید به سادگی این حلوا را برای مراسمات مختلف تهیه کنید و کنار چای سرو کنید. این حلوا از ترکیب پودر کاکائو با یک لایه زنجبیلی و هل تهیه می شود و همه مواد به پیمانه و گرم گفته شده است که شما می توانید به سادگی اندازه گیری کنید. امروز طرز تهیه حلوا دو رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد سفید 2 پیمانه معادل 300 گرم
پودر قند 1 پیمانه معادل 200 گرم
وانیل 1/2 ق چای خوری
روغن جامد 1/2 پیمانه معادل 100 گرم
کره حیوانی یا گیاهی 100 گرم
پودر هل 1 ق چای خوری
پودر زنجبیل 1 ق چای خوری
پودر کاکائو 1 ق غذا خوری

طرز تهیه حلوا دو رنگ

مرحله اول: تفت دادن آرد

ابتدا باید آرد را الک کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا سبک و بوی خامی آرد از بین برود. روغن جامد و کره را داخل یک کاسه بریزید و ذوب کنید و بگذارید کمی از داغی بیفند.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید آرد تفت داده شده را الک کنید و داخل یک کاسه بریزید و پودر قند الک شده را اضافه کنید و یک بار دیگر این ترکیب را الک کنید و ابتدا باید 2/3 کره و روغن را اضافه کنید و مابقی را را کم کم اضافه کنید و یکباره اضافه نکنید زیرا باعث شل شدن مواد می شود چون آب خور آرد ها باهم متفاوت است پس اندازه دقیق برای روغن وجود ندارد تا زمانی که روغن اضافه شود وقتی که داخل دست گلوله می کنید ترک نداشته باشد و پودر نشود.

مرحله سوم: تقسیم کرددن مواد

مواد را به دو قسمت تقسیم کنید و به یکی پودر کاکائو به یکی پودر هل و زنجبیل و وانیل اضافه کنید و مواد را باهم ترکیب کنید. قسمت سفید رنگ داخل یک ظرف مستطیل که از قبل نایلون انداخته پهن کنید و با کمک لیسک صاف کنید و برای 5 دقیقه داخل یخچال قرار دهید.

مرحله چهارم: تهیه حلوا دو رنگ

در ادامه باید لایه شکلاتی را روی لایه قبلی قرار دهید و خوب فشار دهید تا لایه ها بهم بچسبند و بعد حدود 10 دقیقه در فریزر قرار دهید و بعد به کمک خط کش به صورت لوزی برش بزنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت حلوا دو رنگ

  1. استفاده از ترکیب کره و روغن باعث نرم شدن حلوا می شود.
  2. ترکیب کره و روغن را باید به صورت غیر مستقیم ذوب کنید و نباید حرارت ببینید و داغ شود.
  3. می توانید فقط از هل یا زنجبیل استفاده کنید.

طرز تهیه حلوا زعفرانی

آخرین بروز رسانی در: 10 آوریل 2024