دستور پخت پیتزا پپرونی خانگی با خمیر فوری

طرز تهیه پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی یکی از انواع پیتزا ها می باشد که با سوسیس یا همان پپرونی تهیه می شود و شما می توانید به دلخواه از قارچ در این پیتزا استفاده کنید. اما اصطلاح پپرونی از کلمه فلفل دلمه ای ایتالیایی گرفته شده است و منظور تند بودن آن است. در این رسپی شما یک خمیر فوق العاده پیتزا را یاد می گیرد که نیازی به عمل آمدن و خمیر مایه ندارد و خیلی راحت تهیه می شود و شما می توانید با فر و بدون فر این پیتزای خوشمزه خانگی را تهیه کنید. اما اگر دوست دارید یک پیتزای پپرونی خوشمزه تهیه کنید همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خمیر

تخم مرغ 2 عدد
جوش شیرین 1 ق چای خوری
روغن زیتون 3 ق غذا خوری
نمک 1 ق چای خوری
ماست 1/2 پیمانه
آرد به مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه مواد میانی

سوسیس پپرونی 250 گرم
قارچ 5 عدد
سس کچاب 2 ق غذا خوری
آویشن به مقدار لازم
پنیر پیتزا به مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا پپرونی

مرحله اول: تهیه خمیر

ابتدا باید خمیر را تهیه کنید، برای این کار ماست را داخل کاسه ریخته و جوش شیرین را اضافه کنید و برای 5 دقیقه صبر کنید تا پف کند و بعد تخم مرغ را به همراه روغن زیتون و نمک به مواد اضافه کنید و هم بزنید و حالا باید آرد به مواد اضافه کنید، آرد را کم کم اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا یکدست شود و خمیر وسط کاسه جمع شود و حالا باید خمیر را برای 10 دقیقه خوب ورز دهید تا خمیر نرم و لطیف شود و یا می توانید 100 بار به سطح بکوبید تا نرم و لطیف شود.

مرحله دوم: آماده سازی

ابتدا سوسیس پپرونی را روی تخته کار قرار دهید ورقه ای برش بزنید. قارچ ها را با دستمال نرم دار تمیز کنید و اسلایس کنید و کمی تفت دهید تا آب اضافه قارچ کشیده شود و یا می توانید به صورت خام نیز روی پیتزا قرار دهید.

مرحله سوم: پهن کردن خمیر

در ادامه باید خمیر را داخل سینی فر پهن کنید و اگر می خواهید بدون فر تهیه کنید نیز داخل تابه مورد نظر پهن کنید. کف خمیر سس کچاب بریزید و کمی پنیر پیتزا حالا باید سوسیس پپرونی را روی خمیر قرار دهید و قارچ ها را نیز بچنیید و روی مواد کمی پنیر و آویشن بریزید.

مرحله چهارم: پخت پیتزا پپرونی با فر و بدون فر

در ادامه برای پخت پیتزا در فر باید آن را در فر از قبل گرم شده قرار دهید و برای 20 دقیقه زمان دهید تا پیتزا پخته شود و اگر می خواهید بدون این پیتزا تهیه کنید شعله پخش کن را روی حرارت قرار دهید تا گرم شود و بعد تابه را روی شعله پخش کن قرار دهید و درب تابه را بگذارید و برای 30 دقیقه صبر کنید تا خمیر پخته و پنیر پیتزا ذوب شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پیتزا پپرونی

  1. می توانید قارچ را حذف کنید و از فلفل هالوپینو استفاده کنید.
  2. مقدار آرد تقریبی است و با توجه به آب خور آرد ها مقدار دقیقی ندارد و بیش از اندازه به خمیر آرد نزنید وگرنه خمیر خشک می شود.
  3. می توانید یک لایه زیاد پنیر قبل از اضافه کردن سوسیس بریزید و روی سوسیس دیگر پنیر اضافه نکنید.

 

آخرین بروز رسانی در: 9 جولای 2023