دستور پخت پیتزا رست بیف ریش ریش شده با قارچ

طرز تهیه پیتزا رست بیف

پیتزا رست بیف

پیتزا رست بیف یکی از پیترا های گوشت است که طرفدار خودش را دارد و گوشت با سبزیجات پخته می شود و بعد به صورت ریش ریش شده روی پیتزا قرار گرفته و به دلخواه می توانید از قارچ و پنیر پیتزا به مقدار دلخواه استفاده کنید. برای تهیه این پیتزا حتما باید از گوشت بدون استخوان استفاده کنید و می توانید از گوشت گوساله گرم استفاده کنید تا طعم و مزه خوبی داشته باشد. امروز طرز تهیه پیتزا رست بیف را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت 300 گرم
پیاز 2 عدد
سیر 2 حبه
کرفس 2 ساقه
هویج 1 عدد
خمیر پیتزا آماده 2 عدد
سس کچاب به مقدار لازم
قارچ 6 عدد
پنیر پیتزا به مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدرا لازم

طرز تهیه پیتزا رست بیف

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید گوشت گوساله را خرد کنید چون قرار است گوشت در نهایت ریش شود اصلا سایز خرد کردن مهم نمی باشد. داخل یک قابلمه آب بریزید تا جوش بیاید و بعد گوشت را داخل آب گرم بریزید.

مرحله دوم: افزودن سبزیجات

در ادامه باید پیاز و سیر و هویج را پوست بگیرید و به اندازه دلخواه خرد کنید و داخل قابلمه بریزید و بعد کمی فلفل سیاه و زردچوبه و ساقه کرفس خرد شده بریزید و درب قابلمه را قرار دهید و بگذارید تا گوشت حسابی پخته شود و بعد از پخت آب گوشت را صاف کنید و برای تهیه سوپ و خورش ها کنار قرار دهید، گوشت پخته شده را ریش ریش کنید.

مرحله سوم: آماده سازی مواد پیتزا

قارچ ها را بشورید و اسلایس بزنید و با کمی آبلیمو با حرارت بالا تفت دهید تا سیاه نشود. خمیر پیتزا را از چند ساعت قبل از فریزر خارج کنید تا نرم شود.

مرحله چهارم: تهیه پیتزا رست بیف

در ادامه روی خمیر را با سس کچاب بپوشانید و کمی پنیر پیتزا بریزید و با گوشت ریش شده حسابی کاور کنید و مجدد پنیر اضافه کنید و چند اسلایس قارچ اضافه کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت 15 الی 20 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا پخته شود و بعد از پخت صبر کنید تا کمی از داغی بیفند و بعد اسلایس بزنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پیتزا رست بیف

  1. می توانید بجای سس کچاب از سس دست ساز برای پیتزا استفاده کنید که از ترکیب پوره گوچه و سیر پخته شده می باشد.
  2. به دلخواه می توانید از فلفل دلمه ریز شده نیز استفاده کنید.
  3. برای پخت در فر برقی باید دما را روی 160 قرار دهید.
آخرین بروز رسانی در: 21 نوامبر 2023