دستور پخت پیتزا مخلوط خانگی با فر و بدون فر

طرز تهیه پیتزا مخلوط

طرز تهیه پیتزا مخلوط

پیتزا یکی از محبوبترین غذاهای جهان است که اصولا از خمیر پیتزا آماده یا خمیر جادویی که قبلا به شما آموزش دادیم یا خمیر مخصوص پیتزا تهیه می شود سپس با مواد خوراکی گوناگون بر روی آن تزیین می شود. اصل پیتزا به ایتالیا برمیگردد و به عنوان یک غذای محبوب در سراسر جهان شناخته می شود. پیتزا به عنوان یک غذای سریع و خوشمزه، به راحتی در رستورانها، کافه ها و فروشگاههای غذایی یافت میشود. مخلوط پیتزا نیز یکی از نوعهای محبوب این غذاست که از ترکیب مختلف مواد خوراکی تهیه می شود. شما می توانید از کالباس و سوسیس یا انواع صیفی جات تهیه می شود.  شما امروز می توانید یکی از محبوب ترین پیتزا ها را یاد بگیرید.

مواد لازم

خمیر پیتزا آماده 1 بسته
سس کچاب به مقدار لازم
سوسیس 4 عدد
قارچ 6 عدد
زیتون 3 عدد
فلفل دلمه 1 عدد
پنیر پیتزا به مقدار دلخواه
آویشن، فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا مخلوط

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید خمیر پیتزا را از فریزر خارج کنید و در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و خمیر کم کم نرم شود. در همین حین باید سوسیس ها را از غلاف خارج کنید و به صورت حلقه ای خرد کنید. قارچ ها را نیز بشورید و اسلایس کنید. زیتون را نیز هسته گیری کنید و از وسط به دو نیم تقسیم کنید.

مرحله دوم: تفت دادن

این مرحله دلخواه است و می توانید حذف کنید ولی بهتر اگر دوست نداریم مواد خام باشد می توانید سوسیس ها را یک تفت دهید و قارچ ها اسلایس شده را نیز کمی تفت دهید تا آب اضافه قارچ کشیده شود.

مرحله سوم: پخت پیتزا مخلوط داخل فر و گاز

در ادامه باید روی خمیر پیتزا را با سس کچاب خوب کاور کنید و بعد کمی پنیر پیتزا روی سس بریزید و بعد سوسیس و قارچ و فلفل دلمه خرد شده و زیتون را قرار دهید و در انتها روی پیتزا را پنیر پیتزا پر کنید و در انتها آویشن و کمی فلفل سیاه بریزید و در فر از قبل گرم شده قرار دهید و به مدت 15 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا پیتزا پخته شود و اگر می خواهید بدون فر این پیتزا را تهیه کنید باید آن را داخل تابه قرار دهید و روی شعله پخش بگذارید و درب تابه را قرار دهید و برای 10 دقیقه صبر کنید تا خمیر پخته و پنیر ذوب شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پیتزا رستورانی و مخصوص

  1. می توانید به دلخواه به مواد ذرت نیز اضافه کنید.
  2. می توانید از ترکیب سوسیس و کالباس استفاده کنید.
  3. می توانید برای سس کف خمیر از ترکیب سس کچاب و خردل استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 24 جولای 2023