دستور پخت لازانیا رولی با فر و بدون فر

طرز تهیه لازانیا رولی

طرز تهیه لازانیا رولی

لازانیا رولی یکی از انواع لازانیا ها می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید بدون نیاز به فر این لازانیا را تهیه کنید البته در انتها روش تهیه در فر نیز به شما می گویم. شما می توانید برای مواد میانی این لازانیا از مواد گوشتی یا مرغ می توانید استفاده کنید و اگر هیچ وقتی نداشتید می توانید یک کنسرو آماده مواد میانی لازانیا را بخرید و در تابه یک لازانیا فوری تهیه کنید. امروز طرز تهیه لازانیا رولی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده 300 گرم
لازانیا 1 بسته
رب 1 ق غذا خوری
پنیر پیتاز 200 گرم
پیاز 1 عدد
فلفل دلمه 1 عدد
قارچ 6 عدد
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، پودر سیر، ادویه داخل لازانیا به مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه سس بشامل

شیر 1 لیوان
آرد 1 ق غذا خوری
کره 20 گرم
نمک، فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز تهیه لازانیا رولی

مرحله اول: تفت دادن گوشت

ابتدا باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و به همراه کمی روغن داخل تابه تفت دهید تا سبک شود وبعد گوشت چرخ کرده را به همراه ادویه ها اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی گوشت از بین برود و بعد قارچ های اسلایس شده را اضافه کنید.

مرحله دوم: تهیه مواد میانی

در ادامه باید فلفل دلمه نگینی شده را به همراه رب اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود سپس چند قاشق آب جوش بریزید تا سس رنگ باز کنید و بعد از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: تهیه سس بشامل

برای تهیه سس بشامل باید کره را داخل تابه ریخته و بعد از ذوب شدن آرد را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی آرد برطرف شود سپس شیر را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا سس به غلظت برسد و در انتهای کمی نمک و فلفل سیاه به سس بزنید.

مرحله چهارم: آماده سازی ورق لازانیا

برای این مدل لازانیا بهتر است از لازانیا های لبه چین دار استفاده کنید و برای پخت داخل قابلمه آب ریخته و زمانی که به جوش آمد کمی نمک و روغن بریزید و ورقه ها را اضافه کنید و بعد از نرم شدن آبکش کنید.

مرحله پنجم: پخت لازانیا رولی

کف تابه مورد نظر را کمی سس بشامل بزنید. هر ورقه لازانیا را روی سطح کار قرار دهید و کمی سس بشامل روی ورقه بزنید و کمی از مواد میانی و بعد رول کنید و کف تابه قرار دهید به طوری که درز در انتها یا کف تابه قرار بگیرید و بعد روی رول ها را سس بشامل و پنیر پیتزا ریخته و تابه را روی حرارت با شعله پخش کن قرار دهید و برای 40 دقیقه بگذارید تا پنیر ذوب و لازانیا حاضر شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت لازانیا رولی

  1. اگر می خواهید بدون فر تهیه کنید بهتر است داخل ظرف پیرکس قرار دهید برای 30 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا پخته شود.
  2. شیر برای تهیه سس بشامل بهتر است ولرم باشد.
  3. می توانید از مواد میانی دلخواه در تهیه این لازانیا استفاده کنید.

 

آخرین بروز رسانی در: 15 اکتبر 2023