دستور پخت پنکیک بدون بیکینگ پودر و وانیل

طرز تهیه پنکیک بدون بیکینگ پودر

طرز تهیه پنکیک بدون بیکینگ پودر

پنکیک بدون بیکینگ پودر یکی از روش های بسیار ساده برای تهیه یک پنکیک بدون نیاز به بیکینگ پودر می باشد که شما می توانید خیلی راحت با تخم مرغ و شیر این پنکیک خانگی را در خانه تهیه کنید. تمام مواد به پیمانه و گرم گرفته شده است که بتوانید خیلی راحت این پنکیک ساده را تهیه کنید اگر در خانه وانیل یا بیکینگ پودر ندارید این پست مناسب شما می باشد. امروز طرز تهیه پنکیک بدون بیکینگ پودر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد 1 فنجان
نمک 1/4 ق چا یخوری
شیر 2/3 لیوان
وانیل 1 ق چای خوری
تخم مرغ 3 عدد
شکر 3 ق غذا خوری

طرز تهیه پنکیک بدون بیکینگ پودر

مرحله اول: آماده سازی مواد

سفیده و زرده تخم مرغ را جدا کنید به طوری که نباید سفیده در زرده باقی بماند و برعکس. حالا سفیده ها را داخل ظرفی ریخته و با همزن برقی بزنید تا ابتدا کف می کند و بعد با دور تند همزن بزنید تا شروع به غلیظ شدن کند و بعد شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد کاملا سفت شود به این مرحله سافت پیک گفته می شود یعنی روی همزن قله ایجاد شود.

مرحله دوم: هم زدن زرده

در ادامه زرده را به همراه نمک و شیر داخل یک کاسه دیگر بریزید و با دور متوسط همزن برقی بزنید تا زرده ها از لختگی خارج شود و بعد سفید ها را کم کم به زرده ها اضافه کنید و با لیسک به آرامی هم بزنید به طوری که نباید پف مواد گرفته شود و دورانی مواد را هم بزنید.

مرحله سوم: افزودن آرد

در ادامه باید آرد الک شده را نیز به مواد اضافه کنید و مانند مرحله قبل دورانی هم بزنید تا مواد یکدست شود مواد باید پف دار باقی بماند.

مرحله چهارم: پخت پنکیک بدون بیکینگ پودر

در ادامه باید یک تابه را گرم کنید و با کمی کره یا روغن چرب کنید و از مواد داخل تابه بریزید و به آرامی به صورت گرد به آن حالت دهید و بعد صبر کنید تا روی پنکیک حباب بزنید و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود و بدین ترتیب همه پنکیک را تهیه کنید و روی هم قرار دهید و به همراه عسل یا میوه دلخواه میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پنکیک بدون بیکینگ پودر

  1. اگر پنکیک ها را فورا سرو نمی کنید می خواهید گرم باقی بماند می توانید داخل مایکرفر یا فر قرار دهید.
  2. میزان شکر را می توانید به دلخواه کم و زیاد کنید.
  3. بهتر است از آرد سفید استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 26 اکتبر 2023