دستور پخت کباب برگ رستورانی به روی زغال و فر

طرز تهیه کباب برگ

طرز تهیه کباب برگ

کباب برگ یکی از انواع کباب های ایرانی می باشد که شما می توانید این کباب خوشمزه را از گوشت گوسفندی یا ران گوساله تهیه کنید. گوشت کباب برگ برای ترد شدن مدتی داخل مواد مرینت بخوابانید. کباب برگ از دسته غذا های می باشد که می توانید به همراه برنج سرو کنید. شما می توانید کباب برگ روی زغال تهیه کنید و یا می توانید به سیخ چوبی نیز بزنید و داخل تابه سرخ کنید ولی طعم اصلی این کباب روی زغال می شود 12 جولای مصادف با 22 تیر روز جهانی کباب می باشد. اگر دوست دارید یک کباب برگ خوشمزه و لذیذ به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

راسته گوساله 1 کیلوگرم
پیاز 4 عدد
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
روغن مایع 3 ق غذا خوری
زعفران به مقدار لازم

طرز تهیه کباب برگ خانگی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی خرد کنید به آن نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و با دست خوب پیاز ها را فشار دهید تا آب پیاز با ادویه ها حسابی مخلوط شود. گوشت ها را داخل این مخلوط قرار دهید و روغن مایع را اضافه کنید و با دست خوب ماساژ دهید و حداقل برای 3 الی 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه دار شود.

مرحله دوم: آماده سازی راسته گوساله

راسته گوساله را از وسط به دو نیم کنید و با کمک یک چاقو تیز روی گوشت خط ایجاد کنید و حسابی بزنید تا گوشت کمی نازک شود و روی آن خط های ایجاد شود این کار باعث می شود گوشت بد از پخت راحت جدا شود و بعد گوشت را برگردانید و به اندازه دلخواه شروع به برش زدن کنید.

مرحله سوم: سیخ زدن کباب برگ

گوشت های خرد شده را در یک راسته قرار دهید و سیخ را از وسط گوشت ها بزنید و بخ سیخ بزنید و با دست روی گوشت بکشید و فشار دهید تا مسنجم شود و مجدد با کمک چاقو روی گوشت کمی خط های عمودی ایجاد کنید و زمانی که کاملا روی سیخ فیکس شد باید لبه های گوشت را کارد بگیرید تا ظاهر بهتری داشته باشد.

مرحله چهارم: پخت کباب برگ

داخل یک کاسه آب پیاز ها را که در مرحله اول با دست گرفتید یا می توانید یک پیاز را رنده ریز بزنید و از صافی رد کنید تا آب پیاز داشته باشید و بعد به همراه زعفران مخلوط کنید و داخل یک سینی بریزید و کباب برگ های سیخ زده را برای 5 دقیقه داخل این مخلوط بگذارید تا بماند و بعد زغال را از قبل آماده کنید تا سرخ شود و کباب برگ را روی آن قرار دهید و برای پخت این کباب ابتدا به حرارت بالا نیاز دارید که گوشت خودش را بگیرد وقتی گوشت منسجم شد آرام آرام باد بزنید تا مغز پخت شود و بعد کره ذوب شده را روی آن بریزید به همراه گوجه کبابی میل کنید، اگر دوست دارید در فر این کباب را تهیه کنید باید سیخ ها را داخل سینی قرار دهید و به مدت 15 دقیقه با دمای 180 زمانی دهید و در این زمان برگردانید تا کباب خودش را بگیرید و پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کباب برگ

  1. می توانید برای نرم شدن گوشت 1 ق چای خوری کیوی به گوشت اضافه کنید.
  2. زمانی که گوشت را به سیخ می زنید مقداری دنبه می توانید لا به لای کباب قرار دهید تا چرب تر و خوشمزه تر شود.
  3. نمک را پس از سیخ زدن روی کباب ها بزنید.
آخرین بروز رسانی در: 17 جولای 2023