طرز تهیه کباب چنجه رستورانی در ماهیتابه و منقا + ترفند

طرز تهیه کباب چنجه

طرز تهیه کباب چنجه

کباب چنجه یکی از کباب های بسیار خوشمزه و آبدار است که شما می توانید خیلی راحت در خانه گوشت را تهیه کنید و مرینت کنید برای تهیه کباب چنجه ترد یکی از مهم ترین کار ها بیات کردن گوشت می باشد در خرید گوشت چنجه دقت کنید که رنگ آن باید شفاف و قرمز باشد و نباید گوشت بوی لاشه و خون بدهد و گوشت باید از قسمت راسته یا فیله باشد و ترکیبی از و گوشت و چربی آمیخته با خودش باشد. امروز طرز تهیه کباب چنجه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت چنجه 1 کیلویی
فلفل سیاه 15 گرم
نمک 20 گرم
روغن زیتون 50 گرم
پیاز 3 عدد
تخم گشنیز 1 ق چای خوری

طرز تهیه کباب چنجه

مرحله اول: بیات کردن گوشت

گوشت گوسفندی برای تهیه چنجه بهتر می باشد و شما باید زمانی که گوشت را تهیه کردید بدون افزودن مواد برای 24 ساعت داخل یخچال قرار دهید و بعد مرینت کنید گوشت بیات شده باید به طوری باشد که وقتی با دست میکشید به راحتی پاره شود و بافت پنبه ای داشته باشد و با فرو کردن انگشت داخل آن نباید حون از گوشت بیرون بیاید و نباید خون آبه داشته باشید و گوشت چرب باشد مثل کرم روی دستتون چرب شود.

مرحله دوم: آماده سازی مواد مرینت

پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید. در ادامه تخم گشنیز را نیز داخل هاون بکوبید تا له شود و بعد روی پیاز بریزید و روغن زیتون و فلفل و نمک را اضافه کنید و خوب پیاز را با مواد چنگ بزنید تا یکدست شود.

مرحله سوم: مرینت کردن

حالا باید پیاز چنگ زده را به گوشت اضافه کنید و خوب مواد را باهم مخلوط و ماساژ دهید و بعد درب ظرف را قرار دهید و برای 24 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه دار شود.

مرحله چهارم: پخت کباب چنجه روی گاز و منقل

برای پخت کباب کافی است کباب چنجه را از پیاز ها جدا کنید و به سیخ بزنید و روی زغال داغ و قرمز شده قرار دهید مداوم بچرخانید تا پخته شود و بعد به همراه برنج سرو کنید. برای تهیه کباب چنجه روی گاز می توانید روی سیخ چوبی بزنید و داخل تابه چرب شده سرخ کنید تا گوشت پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کباب چنجه

  1. می توانید برای مزه دار کردن از انجیر رسیده یا کال نیز استفاده کنید.
  2. می توانید پیاز ها را رنده کنید و آب پیاز را بگیرید و به همراه ادویه ها به گوشت اضافه کنید.
  3. از روغن زیتون بکر استفاده کنید.
  4. اگر می خواهید چنجه را در تایه تهبه کنید می توانید کمی ماست برای نرم شدن گوشت بزنید و کمی با چاقو به صورت ضربه ی روی دو طرف گوشت بزنید تا کمی صاف تر شود و بهتر پخته شود.
آخرین بروز رسانی در: 11 نوامبر 2023