دستور تهیه شیک شکلاتی غلیظ بدون خامه مثل بیرون

طرز تهیه شیک شکلات

طرز تهیه شیک شکلات

شیک شکلاتی یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین شیک بین مردم جهان می باشد که طعم و مزه عالی دارد و شما می توانید با هزینه کمتر این شیک خوشمزه شکلاتی را در خانه تهیه کنید. شما می توانید شیک شکلاتی را با موز یا یک تکه کیک شکلاتی تهیه کنید که در این پست سعی شده همه روش و نکات اصلی تهیه شیک شکلاتی را به شما یاد دهیم تا راحت بتوانید این شیک را تهیه کنید. به دلخواه می توانید در تهیه شیک از خامه و بستنی و شیر اضافه کنید و با کم و زیاد کردن شیر و بستنی می توانید غلیظ شیک را کم و زیاد کنید و مطابق با دلخواه خود این شیک را آماده کنید. امروز یکی از خوشمزه ترین شیک شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

موز 2 عدد یخ زده
شیر سرد 2 لیوان
بستنی وانیلی 2 عدد
شکلات 50 گرم
یخ به مقدار لازم
کیک یا بیسکویت شکلاتی 100 گرم
سس شکلاتی به مقدار لازم

طرز تهیه شیک شکلات

مرحله اول: تزیین لیوان شکلاتی

ابتدا باید لیوان های شیک را تزیین کنید برای این کار سس شکلاتی را داخل لیوان های شیشه ای بلند بریزید و برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید، می توانید برای سس از سس های شکلاتی آماده یا بن ماری کردن شکلات در خانه استفاده کنید. موز ها را نیز پوست بگیرید و برای 1 ساعت در فریرز قرار دهید، استفاده از موز یخ زده باعث بافت کرمی می شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه موز یخ زده را به همراه شیر و 2 تا بستنی وانیلی لیوانی را به همراه شکلات خانگی داخل مخلوط کن بریزید و مواد را خوب میکس کنید. برای تهیه سس شکلاتی خانگی باید 50 گرم شکلات تخته ای را روی بخار کتری قرار دهید و بن ماری کنید و به دلخواه شکر یا عسل اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه شیک شکلاتی

بعد از میکس شدن مواد باید یخ و به دلخواه کیک یا بیسکویت را اضافه کنید و مواد را خوب میکس یکدست کنید و بعد داخل لیوان های که در مرحله قبل تزیین کردید بریزید و به دلخواه می توانید روی شیک را با خامه قنادی زده شده و ترافل شکلاتی تزیین و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه شیک شکلات

  1. بجای شکلات می توانید از 1 ق غذا خوری پودر کاکائو استفاده کنید.
  2. می توانید بجای بستنی وانیلی از بستنی نسکافه ای یا شکلاتی استفاده کنید.
  3. هر چقدر میزان شیر را بیشتر بریزید شیک رقیق و میزان بستنی را بیشتر بریزید شیک غلیظ تر می شود.
  4. شیک ها قابلیت ماندگاری بالایی ندارند پس بهتر است زود مصرف کنید.
آخرین بروز رسانی در: 24 آگوست 2023