دستور تهیه شیر بادام مقوی و سالم در خانه

طرز تهیه شیر بادام

طرز تهیه شیر بادام

شیر بادام یک نوع شیر گیاهی می باشد که حتی اگر گیاه خوار نباشید این شیر طعم و مزه خوبی دارد و خاصیت فراوانی بسیار خوبی دارد شما می توانید برای شیر گیاهی از هر نوع مغزی که دوست دارید استفاده کنید و تفاله های باقی مانده را برای تهیه کیک یا به همراه عسل میل کنید یا می توانید آسیاب کنید و برای انواع آرد ها و فرنی ها استفاده کنید. شما می توانید شیر بادام را برای نوزاد و بزرگسال تهیه کنید. امروز طرز تهیه شیر بادام را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

بادام 1/2 لیوان
آب 1/2 لیوان

طرز تهیه شیر بادام خانگی

مرحله اول: آماده سازی بادام

ابتدا باید بادام ها را پوست بگیرید برای این کار بادام ها را داخل آب جوش قرار دهید و برای 1 ساعت بگذارید تا نرم شود و به راحتی پوست قهوه ای رنگ آن را بگیرید. می توانید مقادیر را بیشتر کنید تا مقدار بیشتری شیر بادام داشته باشید این مقدار به شما 1 لیوان می دهد.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

این مرحله شما نیاز به یک مخلوط کن یا 123 یا غذاساز دارید باید بادام پوست کنده را به همراه آب داخل آن بریزید و هم بزنید تا حسابی مواد پوره و یکدست شود و مخلوط سفید رنگ شود.

مرحله سوم: از صافی رد کردن

در ادامه یک حریر یا پارچه تنظیف نازک بردارید و مخلوز میکس شده را داخل آن بریزید و با دست حسابی فشار دهید تا عصاره شیر بادام خارج شود و داخل حریر فقط تفاله باقی بماند. عصاره تهیه شده همان شیر بادام است و می توانید تفاله را خشک کنید و برای داخل کیک یا شیر موز نیز استفاده کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیر بادام در خانه

  1. بادام ها حسابی باید خیس بخورند تا پوست به راحتی کنده شده اگر عجله ندارید می توانید برای 24 ساعت بادام ها را خیس کنید.
  2. بهترین صافی برای رد کردن شیر بادام یک پارچه نخی می باشد.
  3. می توانید شیر بادام را با عسل و دارچین میل کنید تا خوشمزه تر شود.
  4. به دلخواه می توانید کمی وانیل برای طعم بهتر بزنید.
  5. ماندگاری این شیر بادام داخل یخچال 10 روز می باشد و داخل محیط 3 روز است.
  6. می توانید پوست بادام ها را نگیرید و این کاملا دلخواه است.
آخرین بروز رسانی در: 7 نوامبر 2023