دستور تهیه میلک شیک نوتلا با موز و توت فرنگی

طرز تهیه شیک نوتلا

طرز تهیه شیک نوتلا

میلک شیک یکی از نوشیدنی های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید در طعم ها و مزه های مختلف به راحتی در خانه تهیه کنید. اما میلک شیک یکی از معروف ترین نوشیدنی های تابستانی می باشد که تنوع بسیار بالایی دارید و طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان در کافه و رستوران ها این نوشیدنی ها را سرو می کنند. اما میلک شیک بیشتر یک نوشیدنی سرد آمریکایی می باشد که بیشتر از ترکیب شیر و یخ و بستنی با میوه های دلخواه و شکلات تهیه می شود و داخل لیوان ریخته می شود و در بعضی از رسپی به دلخواه با خامه زده شده سرو می شود. امروز طرز تهیه شیک نوتلا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم شیک نوتلا با موز

موز 1 عدد
بستنی شکلاتی 3 ق غذا خوری
نوتلا 2 ق غذا خوری
گردو 2 عدد
شیر کمی برای رقیق شدن
خامه و شکلات برای تزیین

طرز تهیه شیک نوتلا با موز

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا موز را پوست بگیرید و خرد کنید و داخل مخلوط کت بریزید و به آن نوتلا و بستنی شکلاتی و گردو را اضافه کنید و برای دقیق شدن مواد کمی شیر به آن اضافه کنید و دستگاه را روشن کنید تا حسابی مواد مخلوط و یکدست شود، اگر دوست دارید شیک شما رقیق باشد شیر بیشتر و اگر غلیظ باشد مقدار شیر کمتر و بستنی را بیشتر بریزید.

مرحله دوم: سرو کردن شیک نوتلا

در ادامه مخلوط تهیه شده را داخل لیوان شیشه ی بلند بریزید و به دلخواه کمی خامه زده شده روی لیوان بریزید وبه دلخواه روی خامه را با سس شکلاتی و ترافل رنگی تزیین کنید. نوش جان

مواد لازم برای تهیه شیک نوتلا با توت فرنگی

توت فرنگی 10 عدد
بستنی نیم لیتر
شیر 1 فنجان
نوتلا 2 ق غذا خوری

طرز تهیه شیک نوتلا با توت فرنگی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید توت فرنگی های تازه را بشورید و برگ توت فرنگی را بگیرید. می توانید از توت فرنگی فریز شده نیز استفاده کنید. در ادامه توت فرنگی و بستنی و شیر و نوتلا را داخل مخلوط کن بریزید و مواد را بقدری بزنید که حسابی میکس و پوره شود.

مرحله دوم: سرو کردن

در ادامه برای سرو این شیک خوشمزه می توانید سر لیوان را داخل سس شکلاتی بزنید و یا سس شکلاتی را به طور غیر منظم داخل لیوان ریخته و شیک را اضافه کنید و به دلخواه تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه شیک نوتلا

  1. می توانید در هر دو رسپی از بستنی وانیلی یا کاکائویی استفاده کنید.
  2. بهتره میوه ی که اضافه می کنید یخ زده باشد تا غلظت شیک بهتر شود پس بهتر است موز و توت فرنگی را قبل از کار داحل فریزر قرار دهید.
  3. مقدار نوتلا بستگی به ذائقه شما دارد.
آخرین بروز رسانی در: 19 سپتامبر 2023