دستور پخت کاپوچینو با شیر به 2 روش ساده

طرز تهیه کاپوچینو

طرز تهیه کاپوچینو

کاپوچینو یکی از نوشیدنی های بسیار خوشمزه و محبوب در سراسر دنیا که می توان بی شک یکی از خوشمزه ترین نوشیدنی های گرم آن را دانست که کمتر کسی را می توان یافت که با نام آن آشنا نباشد و طعم دلپذیر آن را یک بار تست نکرده باشد. اما این نوشیدنی در سال 1980 در آمریکا برای اولین بار کشف شد و در ابتدا دستگاه های اسپرسو بسیار حجیم و گران بود و فقط کافی شاپ های تخصصی این کاپوچینو را تهیه می کردند و در همین دهه که فرهنگ ویژه نوشیدن قهوه در ایتالیا و چندین ساعت کردم در کافی شاپ ها برای گذراندن زمان تا نوشیدن اسپرسو و کاپوچینو ایجاد شد. امروز طرز تهیه کاپوچینو کافی شاپی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

قهوه اسپرسو یا فوری 1 شات یا 2 ق غذا خوری
شیر گرم 2 لیوان
فوم شیر به مقدار لازم
پودر قهوه یا دارچین به مقدار لازم

طرز تهیه کاپوچینو

مرحله اول: تهیه قهوه

ابتدا باید قهوه را تهیه کنید. برای تهیه قهوه می توانید از قهوه فوری استفاده کنید یا یک شات اسپرسو بگیرید یا می توانید به کمک موکاپات یا فرنچ پرس قهوه دم کنید. برای تهیه قهوه با دستگاه باید مقداری قهوه داخل بسکت بریزید و تمپ کنید و بعد روی دستگاه وصل کنید و یک شات اسپرسو بگیرید یا می توانید قهوه فوری را داخل یک لیوان ریخته و با کمی آب جوش بریزید و با قاشق حسابی هم بزنید تا داخل آب حل شود.

مرحله دوم: تهیه شیر

در ادامه شیر را باید گرم کنید برای این کار می توانید روی گاز شیر را گرم کنید و یا برای 1 دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید تا داغ شود و یا می توانید نازل بخار اسپرسو را روشن کنید و شیر را با نازل بخار بزنید تا داغ و کف دار شود.

مرحله سوم: تهیه کاپوچینو

در ادامه برای سرو قهوه را داخل لیوان مورد نظر بریزید و بعد شیر گرم شده را به همراه فوم آن روی قهوه بریزید برای تزیین می توانید روی فوم شیر پودر قهوه یا دارچین الک کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کاپوچینو

  1. فوم شیر زود از بین می رود و باید زود سرو کنید.
  2. اگر می خواهید فوم شیر بدون دستگاه با فرنچ پرس تهیه کنید شیر را گرم کنید و داخل فرنچ پرس بریزید و بزنید تا فوم دار شود.
  3. کاپوچینو باید داخل فنجان برزگ و پهن سرو شود.
  4. از شیر پرچرب حتما استفاده کنید.
  5. به دلخواه می توانید کمی شکر باتوجه به ذائقه خود اضافه کنید.
آخرین بروز رسانی در: 26 سپتامبر 2023