دستور تهیه تیرامیسو با پتی بور ساده و مجلسی در یخچال

طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور

طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور

تیرامیسو با پتی بور یکی از دسر های بسیار خوشمزه و ساده است که دیگر نیازی به بیسکویت لیدی فینگر و تخم مرغ ندارید و خیلی راحت می توانید در خانه یک دسر قالبی با طعم و مزه تیرامیسو تهیه کنید که خیلی راحت تر می باشد و سریع تهیه می شود، برای تهیه این دسر ها باید شب قبل اقدام کنید و دسر را تهیه و داخل قالب قرار دهید و بعد در یخچال بگذارید تا حسابی خودش را بگیرد و بعد سرو کنید. برای تزیین نیز می توانید از شکلات و گردو مانند تصویر استفاده کنید. امروز طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد سفید 2 ق غذا خوری
نشاسته ذرت 2 ق غذا خوری
پودر ژلاتین 2 ق غذا خوری سر خالی
قهوه فوری 2 ق غذا خوری یا 2 بسته کافی میکس
شکر 3/4 لیوان
شیر ولرم 5 لیوان
خامه صبحانه 1/2 پاکت
بیسکویت پتی بور 2 تا 3 بسته

طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

آرد، نشاسته، قهوه فوری و شکر و ژلاتین را داخل یک قابلمه بریزید و باهم مخلوط کنید و یک لیوان از شیر را اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا گلوله ها کاملا باز شود و بعد 4 لیوان دیگر شیر را اضافه کنید و مواد را هم بزنید.

مرحله دوم: پخت مواد

حالا باید قابلمه را روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا بوی خامی نشاسته و آرد گرفته شود و مواد به غلظت فرنی برسد دقت کنید حرارت را بالا نبرید تا مواد غلیظ شود و با حرارت کم زمان دهید مواد غلیظ شود.

مرحله سوم: افزودن خامه

در ادامه خامه را داخل یک کاسه ریخته و چند قاشق از مواد بردارید و به خامه اضافه کنید و هم بزنید تا خامه گرم شود این کار باعث می شود خامه گلوله نشود و بعد از این که مواد یکدست شد به کل مواد قابلمه اضافه کنید و بعد قابلمه را کنار قرار دهید تا مواد خنک شود.

مرحله چهارم: تهیه تیرامیسو با بیسکویت پتی بور

در ادامه داخل ظرف مورد نظر یک ظرف پیرکس مربع یا مستطیل می توانید استفاده کنید یک نایلون بکشید و بعد یک لایه بیسکویت پتی بور ساده یا کاکائویی بریزید و مقداری از مواد ولرم شده بریزید و بعد یک لایه دیگر بچینید تا جایی که ظرف پر شود و بعد ظرف را برای چند ساعت یا یک شب در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد از ظرف خارج کنید و بعد روی دسر را با شکلات بن ماری شده و گردو خرد شده تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه تیرامیسو با پتی بور

  1.   روی هر لایه جسابی مواد بریزید تا به خورد بیسکویت ها برود و نرم شود.
  2. این دسر هر چقدر بیشتر در یخچال بماند خوشمزه تر می شود.
  3. می توانید یک لایه بیسکویت پتی بور ساده و یک لایه کاکائویی استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 30 سپتامبر 2023