دستور تهیه لوکوم نارنگی خوشمزه و راحت

طرز تهیه لوکوم نارنگی

طرز تهیه لوکوم نارنگی

لوکوم نارنگی یکی از دسر بسیار خوشمزه پاییزی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید این لوکوم خوشمزه را با آب نارنگی و چند قلم مواد به راحتی تهیه کنید. اگر می خواهید یک دسر فوق العاده عالی و مقوی برای مهمانی ها تهیه کنید لوکوم ها گزینه بسیار خوبی هستند و برای کشور ترکیه است و در انتها داخل پودر نارگیل یا نشاسته بغطانید. امروز طرز تهیه لوکوم نارنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آب نارنگی 1.5 لیوان
نشاسته ذرت 2 ق غذا خوری
شکر 1 لیوان
کره 70 گرم
وانیل 1/4 ق چای خوری

طرز تهیه لوکوم نارنگی

مرحله اول: آماده سازی نارنگی

ابتدا باید نارنگی ها را از وسط به دو نیم کنید و به کمک آبمیوه گیر دستی آب نارنگی ها را بگیرید. از یک صافی رد کنید تا کاملا صاف و یکدست شود.

مرحله دوم: پخت مواد

آب نارنگی را داخل قابلمه بریزید و به آن شکر و نشاسته را اضافه کنید و هم بزنید و قابلمه را روی حرارت قرار دهید و روی شعله ملایم باید هم بزنید تا یکدست شود، دقت کنید شعله نباید خیلی زیاد باشد وگرنه بوی خامی نشاسته داخل مواد باقی می ماند.

مرحله سوم: افزودن کره

وقتی مواد کم کم غلیظ شد و  حباب های بزرگ زد باید کره و وانیل را اضافه کنید و مجدد مواد را هم بزنید تا یکدست شود و دوباره به غلظت دقت کنید مایع باید کاملا شفاف باشد و کمی سفت از روی قاشق بریزید.

مرحله چهارم: تهیه لوکوم نارنگی

در ادامه یک ظرف پیرکس یا پلاستیکی مستطیل را بردارید و یک نایلون کف آن انداخته و کمی چرب کنید مواد لوکوم که از حرارت افتاد داخل ظرف بریزید و روی آن را صاف کنید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را کاملا بگیرد و بعد با کمک نایلون روی تخته کار قرار دهید و به اندازه دلخواه برش بزنید و داخل پودر نارگیل یا شکر بغلطانید و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه لوکوم نارنگی

  1. اگر مواد خیلی شل باشد و زود از روی حرارت بردارید لوکوم ها شل می شود و خوب بسته نمی شود.
  2. بالای سر مواد باشید و مرتب هم بزنید تا ته نگیرد.
  3. برای بیرون آوردن از یخچال عجله نکنید اگر کم بماند انسجام کافی نخواهد داشت.
  4. می توانید از مواد بردارید و درست گرد کنید و در یخچال قرار دهید و یا می توانید داخل قالب سیلیکونی بریزید.
آخرین بروز رسانی در: 26 دسامبر 2023