دستور تهیه چیز کیک ساده خانگی بدون فر

طرز تهیه چیز کیک ساده

طرز تهیه چیز کیک ساده

چیز کیک ساده یکی از روش های تهیه یک دسر عالی و بدون دردسر در خانه می باشد که می توانید برای مهمانی ها تهیه کنید. چیز کیک ساده طعم و مزه خوبی دارد و شما می توانید با بیس بیسکویت پتی بور یا ساقه طلایی به دلخواه تهیه کنید و در قالب کمربندی یا ظرف پیرکس این چیز کیک را آماده کنید. امروز طرز تهیه چیز کیک ساده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

بیسکویت ساده پودر شده 2 پیمانه
کره 150 گرم
خامه صبحانه 2 پیمانه
شکر 4 ق غذا خوری
پنیر خامه ای بدون نمک 2 پیمانه
وانیل 1/3 ق چای خوری
پودر ژلاتین 1 ق غذا خوری

طرز تهیه چیز کیک ساده

مرحله اول: تهیه کراست بیسکویتی

برای تهیه کراست بیسکویتی باید بیسکویت دلخواه که می توانید از ساقه طلایی یا پتی بور استفاده کنید را داخل غذاساز بریزید تا پودر شود و اگر غذا ساز ندارید داخل یک کیسه بریزیدو با گوشتکوب بکوبید تا پودری شود و بعد داخل کاسه ریخته و با کره ذوب شده مخلوط کنید و هم بزنید. یک قالب را انتخاب کنید و کف آن کاغذ روغنی انداخته و مواد را داخل قالب بریزید و با ته لیوان خوب فیکس کنید تا فشرده شود و برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: تهیه لایه پنیری

برای لایه پنیری باید خامه صبحانه را به همراه شکر خوب مخلوط کنید و هم بزنید و بعد از 5 دقیقه همزدن مداوم وانیل و پنیر خامه ای خامه ای را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله سوم: افزودن ژلاتین

ژلاتین را نصف لیوان آب سرد مخلوط کنید و هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود و ذرات ژلاتین ذوب شود و بعد همان طور که داغ است به مواد پنیری اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود.

مرحله چهارم: تهیه چیز کیک ساده

مواد پنیری را روی کراست بیسکویتی بریزید و برای 4 ساعت در یخچال قرار دهید تا حسابی خودش را بگیرد و بعد از قالب خارج کنید و به دلخواه با اسلایس میوه یا گل محمدی تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه چیز کیک ساده

  1. می توانید بجای خامه از خامه قنادی استفاده کنید ولی باید شکر را حذف کنید.
  2. مقدار شکر به خودتان بستگی دارد و می توانید کمی بیشتر بریزید.
  3. می توانید مواد را داخل قالب کمربندی یا دیس پیرکس بریزید.
  4. چیز کیک را قبل از سرو باید در دمای محیط قرار دهید تا کمی کراست بیسکویتی نرم شود و بعد برش بزنید.4H
آخرین بروز رسانی در: 21 دسامبر 2023