دستور تهیه پاناکوتا شکلاتی ساده

طرز تهیه پاناکوتا شکلاتی

طرز تهیه پاناکوتا شکلاتی

پاناکوتا شکلاتی یکی از دسر های بسیار ساده است که شما می توانید به سادگی در خانه تهیه کنید. این دسر را می توانید به صورت قالبی سرو کنید زیرا در مواد لازم از ژلاتین استفاده شده است و شما به راحتی می توانید داخل هر قالبی که دوست دارید استفاده کنید، بهتر است برای دسر های قالبی از قالب پلاستیکی استفاده کنید که به راحتی دسر خارج می شود. امروز طرز تهیه پاناکوتا شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

شیر 3 لیوان
شکر 3/4 پیمانه
شکلات 80 تا 100 گرم
پودر کاکائو 2 ق غذا خوری
خامه صبحانه 3/4 پاکت
ژلاتین 2 ق غذا خوری
وانیل 1/2 ق چای خوری

طرز تهیه پاناکوتا شکلاتی

مرحله اول: بن ماری کردن ژلاتین

ابتدا باید ژلاتین را داخل یک لیوان شیر بریزید و کمی هم بزنید تا اسفنجی شود و بعد یک کتری را روی شعله قرار دهید و زمانی که جوش آمد کاسه ژلاتین را روی آن قرار دهید و هم بزنید تا ژلاتین بن ماری شود و یا می توانید برای 1 دقیقه در ماکروفر قرار دهید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید مابقی شیر را به همراه شکر و پودر کاکائو شکلات رنده شده داخل قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر کاملا حل شود و شما می توانید در این مرحله از مزه مواد بچشید و اگر دوست دارید کمی شکر اضافه کنید و میزان شیرینی دسر را تنظیم کنید.

مرحله سوم: تهیه پاناکوتا شکلاتی

در ادامه باید وانیل و ژلاتین بن ماری شده را نیز اضافه کنید و هم بزنید و از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا خنک شود و بعد مقداری از مواد را داخل کاسه ریخته و با خامه مخلوط کنید و هم بزنید و بعد به کل مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود و بعد قالب مورد نظر را انتخاب کنید و از مواد داخل آن بریزید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا دسر کاملا خودش را بگیرد و بعد از دور قالب دسر را جدا کنید و روی دیس برگردانید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه پاناکوتا شکلاتی

  1. این دسر چون خامه دارد به راحتی از قالب خارج می شود و نیازی به چرب کردن نیست.
  2. اگر خامه را مستقیم به مواد اضافه کنید دون دون می شود و باید با مقداری از مواد مخلوط کنید تا هم دما شوند و بعد اضافه کنید.
  3. بهتر است حد اقل پنج شش ساعت در یخجال بماند تا کامل خودش را بگیرد.
آخرین بروز رسانی در: 4 آوریل 2024