دستور تهیه ژله دو رنگ با شیر + فوت و فن

طرز تهیه ژله دو رنگ

طرز تهیه ژله دو رنگ

ژله دو رنگ یکی از ژله های بسیار ساده و راحت است که شما می توانید از هر رنگ و طعمی که دوست دارید استفاده کنید و این ژله را برای مهمانی ها تهیه کنید. شما می توانید از یک ژله طعم دار با آلوورا استفاده کنید یا می توانید از دو رنگ ژله میوه ی استفاده کنید ولی باید رنگ آن ها اصلا نزدیک هم نباشد وگرنه زیاد دیده نمی شود یا از شیر و بستنی برای مات کردن رنگ ها استفاده کنید. امروز طرز تهیه ژله دو رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

ژله طعم دار 1 بسته
ژله آلوورا 1 بسته
شیر 1/2 لیوان
میوه دلخواه به مقدار لازم

طرز تهیه ژله دو رنگ

مرحله اول: تهیه ژله سفید

ابتدا باید ژله سفید رنگ را تهیه کنید برای این کار ژله آلوورا را با 1 لیوان آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید و روی بخاری کتری قرار دهید تا بن ماری شود و بعد صبر کنید تا کاملا خنک شود، دقت کنید این مرحله بسیار مهم است وگرنه موقع نوبت اضافه کردن شیر دون دون می شود پس بعد از خنک شدن مواد شیر را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: افزودن به قالب

قالب مورد نظر را از قبل با کمی روغن چرب کنید و با دستمال روغن اضافه را بگیرید و در یخچال قرار دهید تا خنک شود و بعد ژله سفید را اضافه کنید و در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود اگر می خواهید از لیوان استفاده کنید نیازی به چرب کردن ندارد و با ملاقه از مواد سفید داخل لیوان ها بریزید.

مرحله سوم: تهیه ژله قرمز

برای تهیه ژله قرمز رنگ باید 2 لیوان آب جوش هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود و بعد صبر کنید تا کمی خنک شود و بعد قالب را از یخچال خارج کنید و ژله خنک شده را روی ژله نیم بند شده بریزید و قالب را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش بگیرید و بعد برای خارج کردن باید دور تا دور قالب را آزاد کنید و دسر را به وسط بکشید و تا آزاد شود و روی دیس مورد نظر برگردانید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه ژله دو رنگ

  1. اگر از پودر ژلاتین استفاده می کنید باید 4 ق غذا خوری شکر و نصف ق چای خوری وانیل را با کمی آب مخلوط و بن ماری کنید و بعد 1.5 لیوان شیر اضافه کنید.
  2. می توانید بجای شیر از خامه یا بستنی وانیلی استفاده کنید.
  3. برای بن ماری کردن ژله می توانید 1 دقیقه در ماکروفر قرار دهید.
  4. می توانید کف ظرف میوه دلخواه بریزید یا در انتها تزیین کنید.
آخرین بروز رسانی در: 19 دسامبر 2023