دستور پخت باقالی پلو با گوشت چرخ کرده سریع و عالی

طرز تهیه باقالی پلو با گوشت چرخ کرده

طرز تهیه باقالی پلو با گوشت چرخ کرده

باقالی پلو با گوشت چرخ کرده یکی از خوشمزه ترین و راحت ترین غذا ها می باشد و شما می توانید در کمترین زمان ممکن این پلوی خوشمزه را تهیه کنید. شما می توانید گوشت چرخ کرده را با پیاز تفت دهید و روی پلو بریزید و یا گوشت و پیاز را مخلوط کنید و گوشت قلقلی تهیه کنید و سرخ کنید و روی پلو قرار دهید. اگر هوس یک پلوی مجلسی کردید تهیه کنید این دستور را دنبال کنید. امروز طرز تهیه باقالی پلو با گوشت چرخ کرده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده 200 گرم
شوید تاز یا خشک  4 ق غذا خوری
برنج 3 پیمانه
باقالی 1.5 پیمانه
پیاز 1 عدد
زعفران به مقدار لازم
رب 1 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، دارچین به مقدار لازم

طرز تهیه باقالی پلو با گوشت چرخ کرده

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا برنج را بشورید را با کمی نمک خیس کنید. زعفران را با کمی قند بسابید و با یخ دم بگذارید تا خوشرنگ شود. شوید را تمیز کنید و بعد از بشورید و خشک کنید و ساطوری ریز خرد کنید، اگر می خواهید شوید خشک می خواهید استفاده کنید نیازی به شوید تازه ندارید.

مرحله دوم: تفت دادن گوشت

پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه بدون افزودن روغن کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد روغن اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت را تغییر رنگ دهد و بعد کمی نمک، فلفل سیاه، زردچوبه بزنید تا عطر ادویه ها باز شود.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

در ادامه باید رب را به همراه زعفران و کمی دارچین به مواد گوشتی اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود و برای این که سس حسابی خوشمزه کمی آب جوش روی مواد بریزید و بگذارید تا گوشت پخته و سس غلیظ شود.

مرحله چهارم: تهیه باقالی پلو با گوشت چرخ کرده

در ادامه برنج را روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و بعد برنج را به صورت زنده آبکش کرده و شوید و باقالی را به آن اضافه کنید (اگر شوید فریزری بود بریزید داخل آب برنج بعد آبکش کنید تا گلوله نشه و اگر کمی شوید خشک هم بریزید عطر بهتری می گیرد) و کف قابلمه کاهو گذاشته و دم بگذارید و روی برنج کمی هم دارچین بریزید تا عطر بهتری بگیرد وقتی در دیس برنج رو کشیدید با گوشت و زعفران و دارچین تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت باقالی پلو با گوشت چرخ کرده

  1. می توانید مواد گوشتی را مانند ته چین وسط پلو بریزید و سرو کنید.
  2. مقدار باقالی و شوید به ذائقه شما بستگی دارد و می توانید کم و زیاد کنید.
  3. می توانید از ترکیب شوید تازه و خشک استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 10 اکتبر 2023