دستور پخت شوید پلو با تن ماهی به صورت کته

طرز تهیه شوید پلو با تن ماهی

طرز تهیه شوید پلو با تن ماهی

شوید پلو با تن ماهی یکی از پلو های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید خیلی راحت در خانه یک غذای راحت و بدون دردسر با طعم جنوبی تهیه کنید. اگر دوست دارید با تن ماهی یک غذای آسان تهیه کنید و برای شام یا نهار این غذا را با ترشی یا سالاد به دلخواه سرو کنید. امروز طرز تهیه شوید پلو با تن ماهی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پیاز 1 عدد
سیر 2 حبه
پوره گوجه به دلخواه 1 لیوان
تن ماهی 1 قوطی
شوید خشک 1 پیمانه
برنج 2 پیمانه
زعفران به دلخواه
نمک، فلفل سیاه، پودر تخم گشنیز به مقدار لازم

طرز تهیه شوید پلو با تن ماهی

مرحله اول: تفت دادن پیاز و سیر

ابتدا باید برنج را از چند ساعت قبل خیس کنید و کنار قرار دهید. تن ماهی را نیز برای 20 دقیقه بجوشانید. پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد زردچوبه و تخم گشنیز تفت دهید و بعد سیر پوره شده را اضافه کنید.

مرحله دوم: افزودن پوره

می توانید برای خوشمزه تر شدن این غذا از پوره گوجه یا رب استفاده کنید و تفت دهید و برای 20 دقیقه بگذارید تا آب اضافه گوجه کشیده شود یا می توانید به دلخواه پوره را اضافه کنید و بعد تن ماهی را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود.

مرحله سوم: افزودن شوید

در ادامه شوید خشک را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود و بعد باید برنج خیس خورده را به مواد اضافه کنید و هم بزنید و اگر نیاز بود آب اضافه کنید و بگذارید برنج با مواد بجوشد.

مرحله چهارم: پخت شوید پلو با تن ماهی

وقتی آب اضافه برنج کشیده کمی زعفران دم کرده اضافه کنید و هم بزنید و برنج را مانند کوه وسط قابلمه جمع کنید برای 35 دقیقه بگذارید تا برنج دم بکشد و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شوید پلو با تن ماهی

  1. می توانید به دلخواه به صورت آبکش نیز این پلو را تهیه کنید بدین صورت که برنج را آبکش کنید و با مواد مخلوط کنید و دم کنید.
  2. اگر تخم گشنیز ندارید می توایند از ادویه پلویی استفاده کنید.
  3. میزان شوید سلیقه ای می باشد و می توانید کمتر بریزید و یا از ترکیب شوید خشک یا تازه باهم استفاده کنید.
  4. نگران سردی غذا نباشید سیر و ادویه طعم این غذا را متعادل می کند.
    1. چون خود تن ماهی روغن دارد نیازی نیست روغن اضافه کنید.
آخرین بروز رسانی در: 13 ژانویه 2024