طرز تهیه ته چین ساده

طرز تهیه ته چین ساده

ته چین ساده یکی از کاربردی ترین دستور ها می باشد که شما می توانید برای مهمانی ها و مراسمات مختلف این ته چین ساده را کف قابلمه قرار دهید و انواع پلو ها را روی آن بریزید یا می توانید داخل یک ماهیتابه تهیه کنید و در انتها روی پلو قرار دهید و یا حتی می توانید در فر نیز این ته چین ساده را تهیه کنید. امروز طرز تهیه ته چین ساده را به همراه تمام فوت و فن ها آن به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ کامل 1 عدد یا 1 عدد زرده
برنج آبکش شده 3 کفگیر
ماست چکیده 3 ق غذا خوری
گلاب 1 ق چای خوری
زعفران دم کرده غلیظ به مقدار لازم

طرز تهیه ته چین ساده

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید برنج را از قبل روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و بعد از این که نرم شد اندازه ی 3 کفگیر بردارید و برای ته دیگ یا همان ته چین جدا کنید. می توانید ته چین را داخل تابه تهیه کنید و در انتها به صورت مثلثی برش بزنید و روی پلو قرار دهید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

زرده تخم مرغ را داخل کاسه بریزید با چنگال یا همزن دستی بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد به دلخواه کمی گلاب برای گرفتن بوی زهم تخم مرغ اضافه کنید و هم بزنید و بعد ماست را اضافه کنید و مواد را هم بزنید تاغ یکدست شود.

مرحله سوم: تهیه ته چین ساده روی گاز و فر

در ادامه کف تابه مورد نظر روغن ریخته و بگذارید تا داغ شود و بعد مواد ته چین را با برنج پخته شده را ترکیب کنید و هم بزنید و کف تابه خوب پهن کنید و روی درب قابلمه یا تابه مورد نظر دمکنی قرار دهید و بگذارید تا برای 30 دقیقه حسابی برشته و طلایی شود و اگر می خواهید داخل فر تهیه کنید یا به صورت قالبی مواد را داخل قالب چرب شده بریزید و روی قالب فویل قرار دهید و چند سوراخ ایجاد کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت 25 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا پخته شود و بعد از 25 دقیقه فویل را بردارید و گریل را روشن کنید تا روی ته چین نیز طلایی شود سپس در انتها برش بزنید و روی پلوی مورد نظر قرار دهید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت ته چین ساده

  1. می توانید مواد ته چین را کف قابلمه مورد نظر قرار دهید و پلوی مخلوط را روی آن بریزید و در انتها برگردانید و بعد برش بزنید.
  2. اگر می خواهید ته چین شما برشته شود و از کمی سفیده تخم مرغ استفاده کنید ولی اگر ته چین نرم دوست دارید سفیده را حذف کنید.
  3. مواد را حتما فشرده کنید.
  4. ماست باید چیکده و سفت باشد و اگر ماست شما شل است داخل یک کیسه نخی بریزید تا آب اضافه کشیده شود.
آخرین بروز رسانی در: 1 ژانویه 2024