دستور تهیه پان اسپانیا قالبی بدون تخم مرغ ویژه مهمانی

طرز تهیه پان اسپانیا

پان اسپانیا

پان اسپانیا یکی از دسر های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید بدون نیاز به تخم مرغ این دسر را تهیه کنید زیرا بعضی ها از طعم تخم مرغ در دسر خوششان نمی آید و دوست دارید یک دسر ساده تهیه کنند. این دسر را می توانید داخل ظرف بریزید یا می توانید در لیوان های تک نفره بریزید و برای مهمانی ها سرو کنید. در تهیه این دسر از بیسکویت پتی بور استفاده شده است که می توانید از مدل کاکائویی و ساده استفاده کنید تا دسر شما دو رنگ شود و بین مواد از موز و توت فرنگی نیز استفاده کنید. امروز طرز تهیه پان اسپانیا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

شیر 3 لیوان
شکر 1/2 لیوان
آرد قنادی 2 ق سوپ خوری
نشاسته ذرت 3 ق سوپ خوری
وانیل 1/4 ق چای خوری
کره 20 گرم
بیسکویت پتی بور ساده و کاکائویی 1 بسته
توت فرنگی و موز به دلخواه
پودر کاکائو 2 ق غذا خوری
آبجوش 2 ق غذا خوری

طرز تهیه پان اسپانیا بدون تخم مرغ

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا 3 لیوان شیر را به همراه شکر داخل قابلمه بریزید و بعد چند قاشق از مواد را با نشاسته ذرت مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شود و بعد به کل مواد اضافه کنید این کار باعث می شود نشاسته گلوله نشود سپس آرد را نیز داخل کاسه بریزید و با چند قاشق از شیر حل کنید و به کل مواد اضافه کنید.

مرحله دوم: پخت مواد

حالا باید مواد را روی حرارت خیلی کم مداوم هم بزنید تا کمکم غلیظ شود و حتما حرارت کم باشد تا بوی خامی مواد گرفته شود بهتر از یک همزن دستی استفاده کنید و مواد را هم بزنید تا کاملا یکدست شود و بعد کره و وانیل را اضافه کنید و بعد از 1 الی 2 دقیقه حرارت را خاموش کنید.

مرحله سوم: تهیه دو رنگ مواد

در ادامه باید 1/3 از مواد را جدا کنید و پودر کاکائو را که با آبجوش مخلوط کردید اضافه کنید و هم بزنید تا شکلاتی شود. بیسکویت ها را از بسته بندی خارح کنید و اگر می خواهید داخل لیوان سرو کنید می توانید پودری یا کمی خرد کنید. موز و توت فرنگی را نیز خرد کنید.

مرحله چهارم: تهیه دسر پان اسپانیا

کف ظرف مورد نظر را یک لایه بیسکویت ساده بریزید و بعد یک لایه مواد سفید یا کاکائویی و به دلخواه موز و گردو بریزید و لایه بعد را مخالف این لایه قرار دهید و به همین ترتیب ادامه دهید تا ظرف پر شود و در انتها روی بیسکویت ها را با مواد تهیه شده کاور کنید و کمی شکلات رنده شده یا بیسکویت پودر شده بپاشید و دسر را برای 6 ساعت در یخچال قرار دهید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه دسر پان اسپانیا

  1. می توانید همه مواد را سفید بگذارید از بیسکویت کاکائویی استفاده کنید.
  2. می توانید به دلخواه موز و گردو یا توت فرنگی بین لایه ها قرار دهید یا به صورت ساده سرو کنید.
  3. می توانید برای قسمت قهوه ای از ترکیب نسکافه و پودر کاکائو استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 23 اکتبر 2023