دستور پخت زرشک پلو با مرغ ریش شده و هویج و زرشک

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ریش ریش

زرشک پلو با مرغ ریش ریش

زرشک پلو با مرغ ریش ریش شده و کمی هویج طعم و مزه عالی دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای مهمانی و مجالس می باشد و شما می توانید این غذای خوشمزه را با طعم شیرین و کمی زرشک تهیه کنید. زرشک پلو با مرغ ریش شده خیلی سریع تهیه می شود و می توانید به دو روش سرو کنید یا لای برنج بریزید و دم بگذارید یا می توانید برنج را به صورت ساده دم کنید و روی برنج بریزید. امروز طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ریش ریش شده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پیاز 2 عدد
برنج 4 پیمانه
سینه مرغ 2 عدد
زرشک 1/2 پیمانه
برنج 3 پیمانه
هویج 2 عدد
زعفران دم کرده 2 ق غذا خوری
شکر 2 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ریش ریش

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا باید مرغ را بپزید برای این کار سینه مرغ را با یکی از پیاز کمی تفت دهید و بعد کمی نمک و فلفل سیاه و زردچوبه بزنید و یک حبه سیر اضافه کنید و روی مرغ آبجوش بریزید و بگذارید تا مرغ پخته شود و بعد از پخت مرغ را ریش ریش کنید و کنار قرار دهید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

یکی دیگر از پیاز ها را پوست بگیرید و رنده ریز کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد روغن اضافه کنید و بعد از طلایی شدن کنار قرار دهید. هویج را پوست بگیرید و رنده درشت بزنید و با مقدرای روغن یا کره و زعفران سرخ کنید تا تغییر رنگ دهد و بعد زرشک و شکر را به هویج اضافه کنید و تفت دهید تا زرشک پفکی شود.

مرحله سوم: تفت دادن مرغ

مرغ ریش شده را به همراه پیاز داغ و کمی زعفران تفت دهید تا خوشرنگ شود، می توانید مرغ ها را به هویج و زرشک در انتها اضافه کنید و یا با پیاز داغ تفت دهید.

مرحله چهارم: پخت زرشک پلو با مرغ ریش ریش

در ادامه برنج را روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و بعد از این که نرم شده کف قابلمه ته دیگ مناسب قرار دهید و یک لایه برنج و یک لایه مواد مرغی و هویج بریزید و یا می توانید برنج را به صورت ساده دم کنید و بعد از دم کشیدن داخل دیس بکشید و از مواد مرغ و هویج روی آن بریزید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت زرشک پلو با مرغ ریش ریش

  1. می توانید بین لایه ها کمی زعفران دم کرده بریزید.
  2. مقدار شکر دلخواه است و می توانید کم و زیاد کنید.
  3. می توانید هویج را بجای رنده کرده به صورت نگینی ریز خرد کنید.
آخرین بروز رسانی در: 1 نوامبر 2023