دستور تهیه تیرامیسو بدون تخم مرغ با لیدی فینگر

طرز تهیه تیرامیسو بدون تخم مرغ

تیرامیسو بدون تخم مرغ

تیرامیسو بدون تخم مرغ یکی از روش های تهیه یک دسر خانگی می باشد که باب سلیقه همه می باشد. ما ایرانی ها از طعم تخم مرغ در بعضی دسر ها زیاد خوشمان نمی آید و به همین دلیل این رسپی را کمی تغییر دادیم تا بتوانید برای مهمانی و دورهمی خود یک دسر راحت با بیسکویت لیدی فینگر در خانه تهیه کنید. این دسر را می توانید به صورت قالبی یا تک نفره تهیه کنید. امروز طرز تهیه تیرامیسو بدون تخم مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

شیر 3 لیوان
آرد 3 ق غذا خوری سر پر
شکر 4 ق غذا خوری
قهوه 2 ق غذا خوری
پودر ژلاتین 2 ق غذا خوری
بیسکویت لیدی فینگر 1 بسته
خامه فرم گرفته 1 لیوان
پنیر ماسکارپونه 200 گرم

طرز تهیه تیرامیسو بدون تخم مرغ

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا شیر را همراه آرد و شکر روی اجاق قرار دهید تا وقتی که کمی گرم شد ۳ قاشق غذاخوری قهوه اضافه کنید مداوم هم بزنید تا ته نگیرد وقتی غلیظ شد شعله را خاموش کنید کنار بگذارید حالا پودر ژلاتین رو به بنماری کنید ۵ قاشق غذاخوری آب سرد به پودر ژلاتین اضافه کنید و بزارید روی کتری در حال جوش تا حل شود و مایه صاف بدست بیاید یا می توانید برای 1 دقیقه در مایکروفر قرار دهید.

مرحله دوم: افزودن خامه و پنیر

بعد خامه و پنیرماسکارپونه هم بزنید کاملا یک دست که شد محلبی (ترکیب شیر و شکر) را که از قبل آماده کردید را اضافه کرده همراه پودر ژلاتین سه چهار دقیقه هم بزنید خوب مخلوط شود.

مرحله سوم: افزودن قهوه

بعد به دو لیوان شیر یه قاشق غذاخوری قهوه حل شده اضافه کنید هم بزنید تا مواد یکدست شود.

مرحله چهارم: تهیه تیرامیسو بدون تخم مرغ

ته قالب نایلون فریزر پهن کنید یه طرف لیدی فینگر رو تو شیر قهوه بزنید کناره های قالب کمربندی بچینید بعد هر دو طرف لیدی فینگر رو تو شیر قهوه بزنید دوباره ته قالب بچینید و مواد پنیری رو روش بریزید بعد دوباره روش بیسکویت لیدی فینگر بزارید و از مواد پنیری روش بریزید تا وقتی مواد پنیری مون تمام شود آخر روش کاکائو بپاشید و در یخچال چهار یا هشت ساعت قرار دهید خود را بگیرد. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه تیرامیسو بدون تخم مرغ

  1. به جای قهوه از نسکافه و پودر کاکائو هم می توانید استفاده کنید یا یه قاشق غذاخوری وانیل طعم وانیل هم خیلی خوشمزه می شود.
  2. اگه خامه ی فرم گرفته ندارید می توانید یه پاکت خامه صبحانه از پاکت صورتی اضافه کنید.
  3. به دلخواه می توانید بین لایه از موز یا گردو نیز استفاده کنید.
  4. می توانید لیدی فینگر ها را به اندازه لیوان مورد نظر برش بزنید و مواد را به صورت لایه ی داخل لیوان بریزید.
آخرین بروز رسانی در: 2 دسامبر 2023