دستور پخت نان کدو حلوایی نرم و خوشمزه

طرز تهیه نان کدو حلوایی

طرز تهیه نان کدو حلوایی

نان کدو حلوایی یکی از نان های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید در فصل پاییز این نان خوشمزه را تهیه کنید. این نان خوشمزه و ساده خواص بسیار خوبی دارد زیرا کدو حلوایی خواص آنتی اکسیدان است و برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا جلوگیری می کند برای بهبود سیستم ایمنی بدن نیز گزینه خوبی می باشد. این نان بافت بسیار خوبی دارد و شما می توانید برای صبحانه و عصرانه میل کنید. امروز طرز تهیه نان کدو حلوایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد ۴۰۰ گرم
بیکینگ پودر ۱ و نیم ق چای خوری
تخم‌ مرغ ۱ عدد
شکر ۳۰ گرم
نمک ۱/۲ ق چای خوری
جوز هندی ۱/۴ ق چای خوری
خامه صبحانه ۱۰۰ گرم
کره ۵۰ گرم
کدو حلوایی پخته و له شده ۳/۴ پیمانه
خامه اضافه ۲ ق چای خوری برای رومال
شکلات چیپسی یا کشمش و گردو به دلخواه

طرز تهیه نان کدو حلوایی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

آرد، بیکینگ پودر، شکر، جوز هندی و نمک را مخلوط کرده و کره و خامه و تخم‌مرغ را افزوده و همزده و پوره‌ی کدو حلوایی له شده را اضافه کرده و با دست مخلوط کنید تا مواد خمیر شود. خمیر را روی سطح آرد پاشی شده منتقل کرده و کمی ورز دهید.

مرحله دوم: برش زدن خمیر

این خمیر به ورز زیاد نیازی ندارد فقط در حدی ورز داده شود که مواد با هم مخلوط شوند. خمیر را با وردنه به شکل یک دایره به قطرحدود ۲۳ سانتی متری باز کرده و با چاقو از خمیر هشت برش به شکل مثلث در آورده و روی سینی فری که کاغذ روغنی انداخته اید و یا با کره چرب کرده‌اید،

مرحله سوم: پخت نان کدو حلوایی

قرار داده و روی اسکن ها را با خامه صبحانه رومال کرده و در فر از پیش گرم شده با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد به مدت تقریبی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قرار دهید تا زمانیکه زیر نان‌ ها طلایی شود. پس از پخت روی توری فلزی خنک کرده و در صورت تمایل با کره و عسل یا شکلات صبحانه سرو کنید.

فوت و فن های دستور پخت نان کدو حلوایی

  1. کدو حلوایی را پوست کنده و با کمی آب پخته و با چنگال له کنید و برای اسکن استفاده نمایید.
  2. در صورت تمایل می توانید کشمش یا شکلات چیپسی یا گردو به خمیر اضافه کنید.
  3. می‌توانید به جای کدو حلوایی از سیب پوست کنده و مکعبی ریز خرد کرده استفاده کنید تا اسکون سیب داشته باشید و برای ادویه از دارچین استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 6 دسامبر 2023