دستور تهیه خمیر پیراشکی حرفه ای

طرز تهیه خمیر پیراشکی

طرز تهیه خمیر پیراشکی

پیراشکی یکی از غذا های بسیار خوشمزه و ساده در خانه است که شما می توانید خیلی راحت این یک خمیر پیراشکی فوری بدون نیاز به خمیر مایه در خانه تهیه کنید. بافت این خمیر بسیار نرم و لطیف است و شما می توانید بعد از تهیه خمیر آن را با مواد میانی پر کنید و داخل فر قرار دهید یا داخل روغن به دلخواه سرخ کنید. شما می توانید برای مواد میانی از گوشت یا مرغ استفاده کنید. امروز طرز تهیه خمیر پیراشکی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ 2 عدد
روغن 3 ق غذا خوری
ماست 1/2 پیمانه
جوش شیرین 1 ق چای خوری
نمک 1/2 ق چای خوری
آرد به مقدار لازم

طرز تهیه خمیر پیراشکی

مرحله اول: مخلوط کردن ماست

ابتدا باید ماست را داخل یک کاسه بریزید و جوش شیرین را اضافه کنید و هم بزنید و برای 5 دقیقه این مخلوط را کنار قرار دهید تا ماست پفکی شود و عمل کند.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید تخم مرغ و روغن مایع را به همراه نمک اضافه کنید و خوب مواد را مخلوط کنید تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شود.

مرحله سوم:  افزودن آرد

حالا باد آرد سفید یا گندم را کم کم به مواد اضافه کنید تا خمیر جمع شود دقت کنید زیاد افزودن آرد باز خشکی و سفت شدن خمیر می شود و به اندازه آرد اضافه کنید و خمیر را شروع به ورز دادن کنید، برای ورز دادن خمیر می توانید آن را باز و بسته کنید یا برای 100 بار به سطح بکوبید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاید تا کاملا یکدست شود و می توانید خمیر را داخل کاسه همزن ریخته و با پره خمیر گیر برای 5 دقیقه بزنید تا نرم و لطیف شود و اگر نیاز بود مجدد آرد اضافه کنید به همین راحتی خمیر پیراشکی شما حاضر است و می توانید بدون نیاز به زمان استراحت خمیر را استفاده کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت خمیر پیراشکی

  1. بهتر است از آرد سفید قنادی استفاده کنید تا خمیر سبکی داشته باشید.
  2. استفاده از جوش شیرین باعث تردی و بافت خوب خمیر می شود.
  3. موقع استفاده روی خمیر را با پارچه بپوشانید تا خشک نشود.
  4. می توانید بجای روغن از روغن زیتون نیز استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 2 آوریل 2024