دستور تهیه ژله یلدایی با شیر در لیوان

طرز تهیه ژله یلدایی

ژله یلدایی

ژله یلدایی یکی از دسر های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید برای یلدا با این رسپی یک میز جذاب یلدایی در این شب تاریخی و خاطره انگیز تهیه کنید. ژله یلدایی طعم و مزه خوبی دارد و این بار قرار است بجای بستنی از شیر استفاده کنید ولی اگر طعم بستنی وانیلی را دوست دارید می توانید از آن نیز استفاده کنید. اما اگر دوست دارید یک ژله یلدایی خوشمزه تهیه کنید همراه ما باشید.

مواد لازم

ژله آلوورا 1 بسته
ژله هندوانه 1 بسته
ژله کیوی 1 بسته
کیوی 1 عدد
شکر 1 ق غذا خوری
شیر 1/2 لیوان
آب جوش 3.5 لیوان

طرز تهیه ژله یلدایی

مرحله اول: تهیه ژله کیوی (لایه اول)

ژله کیوی را به همراه یک و‌ نیم لیوان آب جوش کامل مخلوط کنید تا یکدست شود یک عدد کیوی را خرد کنید و به آن شکر و کمی آب اضافه کنید و روی حرارت متوسط ۳ الی ۴ دقیقه تا به جوش بیاید اگر این کارو انجام ندید ژله اصلا نمیبنده چون کیوی خاصیت اسیدی دارد کیوی های به دمای محیط رسیده را داخل قالب مورد نظر بریزید و روی کیوی ها ژله که کامل به دمای محیط رسیده را اضافه کنید و بگذارید داخل یخچال به مدت ۴۰ دقیقه تا نیم بند شود.

مرحله دوم: تهیه ژله سفید رنگ

برای قسمت پوست هندوانه یک بسته پودر ژله آلوورا به همراه یک لیوان آب جوش کامل هم بزنید تا یکدست شود و بعد بگذارید تا خنک شود سپس به آن نصف لیوان شیر به دمای محیط اضافه کنید و مخلوط کنید و بریزید روی ژله کیوی که نیم بند شده و ۴۰ دقیقه داخل یخچال بماند.

مرحله سوم: تهیه دونه های شکلاتی

برای دونه های هندوانه شکلات را باید بن ماری کنید یعنی داخل کاسه ریخته و روی بخاری کتری قرار دهید تا ذوب شود  سپس داخل قیف ریخته و روی قالب شکل دونه هندوانه در بیاورید.

مرحله چهارم: تهیه ژله انار

برای لایه آخر یک بسته پودر ژله هندوانه رو با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید تا یکدست شود و بعد روی ژله آلوورابریزید و  داخل یخچال به مدت ۱ساعت تا کامل ببنده و در انتها با دانه های انار تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه ژله یلدایی

  1. برای بن ماری کردن ژله باید آن را روی بخاری کتری قرار دهید و یا می توانید برای 1 دقیقه در ماکروفر بگذارید تا ذوب شود.
  2. می توانید برای رنگ بیشتر ژله از رنگ خوراکی استفاده کنید.
  3. می توانید بجای دانه های شکلاتی از شکلات چیپسی استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 16 دسامبر 2023