دستور پخت وافل کافی شاپی روی گاز و داخل دستگاه

طرز تهیه وافل خانگی

طرز تهیه وافل

وافل یکی از صبحانه یا میان وعده های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید خیلی راحت با چند قلم مواد در خانه تهیه کنید. اما برای پخت وافل شما نیاز به دستگاه وافل ساز دارید یا می توانید از قالب های روی گازی استفاده کنید و بدون دستگاه خیلی راحت تهیه کنید یا حتی می توانید از قالب های سیلیکونی نیز استفاده کنید و وافل را داخل فر تهیه کنید. وافل یک نوع شیرینی با بافت نرم و ترد است که باید بلافاصله بعد از پخت سرو کنید و برای سرو می توانید از عسل یا بستنی یا میوه دلخواه استفاده کنید. امروز طرز تهیه وافل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ 1 عدد
آرد 1 پیمانه
شکر 2 ق غذا خوری
شیر 2/3 پیمانه
روغن مایع 1/4 پیمانه
بیکینگ پودر 1 ق چای خوری
وانیل 1/4 ق چای خوری

طرز تهیه وافل

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود سپس با کمک پیمانه شیرینی پزی یا یک لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید تخم مرغ و شکر و وانیل را با همزن برقی بزنید تا حجیم شود یا می توانید از همزن دستی استفاده کنید ولی مدت بیشتری بزنید تا مواد روشن شود و بعد روغن مایع و شیر را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن مواد را هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و به مواد اضافه کنید و در حدی که گلوله های آرد باز شود هم بزنید.

مرحله سوم: پخت وافل در دستگاه و بدون دستگاه

در ادامه باید دستگاه وافل ساز را روشن کنید و در حد کم با روغن مایع چرب کنید و از مایه وافل به اندازه یک ملاقه داخل آن بریزید و درب دستگاه را بسته و برای 6 دقیقه زمان دهید این بستگی به قدرت دستگاه شما و بستگی دارد که چقدر طول می کشد تا وافل ترد و طلایی شود و بعد داخل سینی قرار دهید و با عسل و میوه دلخواه سرو کنید برای پخت بدون دستگاه باید تابه مخصوص وافل از قبل روی حرارت قرار دهید تا گرم شود و بعد چرب کنید و داخل تابه از مواد وافل بریزید به طوری که نباید لب به لب پر شود و بعد درب آن را بسته و روی حرارت قرار دهید و هر طرف را برای 2 دقیقه بپزید و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت وافل

  1. غلظت مواد باید مثل پنکیک باید باشد.
  2. می توانید به دلخواه شکر بیشتری اضافه کنید ولی وافل بیشتر با بستنی و عسل و سس شکلاتی سرو می شوند
  3. می توانید از آرد سفید یا گندم به دلخواه استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 31 ژانویه 2024