دستور پخت چیکن استراگانف با شیر و خامه و قارچ

طرز تهیه چیکن استراگانف

چیکن استراگانف

چیکن استراگانف یکی غذا های خوشمزه و رستورانی می باشد که شما می توانید به روش رستورانی می توانید این غذا را تهیه کنید. همان طور که از اسم این غذا پیداست از مرغ تهیه می شود و شما می توانید این غذا را به همراه سیب زمینی سرخ کرده و نان تازه سرو کنید. شما می توانید مرغ را به صورت نواری یا مکعبی برش بزنید و مزه دار کنید و به همراه سس تهیه شده مخلوط کنید. اگر دوست دارید یک غذای رستورانی و راحت تهیه کنید چیکن استراگانف را در نظر داشته باشید و تمام فوت و فن های آن را در این پست مشاهده کنید.

مواد لازم

سینه مرغ 500 گرم
قارچ 200 گرم
پیاز 1 عدد
جوز هندی 1 ق چای خوری
شیر 1 لیوان
آرد 1 ق غذا خوری
خامه 150 گرم
کره 30 گرم
آبلیمو 1 ق غذا خوری
سیب زمینی 4 عدد
نمک، فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز تهیه چیکن استراگانف

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا سینه مرغ را بدون استخوان کنید و به صورت نوار های باریک به ضخامت یک سانت برش بزنید. پیا زرا نیز پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید. قارچ ها را نیز بشورید و خشک کنید و اسلایس بزنید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

در ادامه داخل یک تابه کمی روغن و دو سوم از کره را ریخته و با حرارت بالا پیاز ها را اضافه کنید و تفت دهید و وقتی سبک و نرم شد باید مرغ را اضافه کنید و نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید و حدود 10 دقیقه دیگر با حرارت زیاد تفت دهید تا مرغ آب نندازد.

مرحله سوم: تفت دادن قارچ

داخل تابه کیم کره و مابقی کره را بریزید و زمانی که خوب داغ شود و بعد قارچ ها اسلایس شده را به همراه آبلیمو اضافه کنید و با حرارت بالا تفت دهید و آب اضافه قارچ کشیده نمک و فلفل سیاه و جوز هندی و آرد ارا اضافه کنید و برای 2 دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و بعد شیر را اضافه کنید و هم بزنید تا سس غلیظ شود.

مرحله چهارم: تهیه چیکن استراگانف

در ادامه خامه را اضافه کنید و هم بزنید و بعد از 1 دقیقه شعله را خاموش کنید و مرغ ها پخته شده را اضافه کنید و سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به صورت خلالی خرد کنید و داخل روغن داغ سرخ کنید و روی دستمال قرار دهید تا روغن اضافه از بین برود و به همراه چیکن استراگانف سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت چیکن استراگانف

  1. سیب زمینی خلالی باریک برش دهید داخل آب و یخ بگذارید تا نشاسته خارج شود بعد آبکش کنید کامل خشک شود داخل روغن سرخ کنید.
  2. افزودن خامه دلخواه است و می توانید به دلخواه حذف کنید.
  3. می توانید در انتها به دلخواه کمی پنیر پیتزا رنده شده اضافه کنید.
  4. برای لعاب بیشتر از آرد استفاده شده است.
  5. ادویه ها کاملا سلیقه ای است و نیازی نیست مرغ را بکوبید.
  6. می توانید مقدار قارچ را کم و زیاد کنید.
آخرین بروز رسانی در: 12 ژوئن 2023