دستور پخت ساندویچ سوسیس بندری با قارچ و پنیر

طرز تهیه سوسیس بندری

طرز تهیه سوسیس بندری

سوسیس بندری یکی از ساندویچ های بسیار خوشمزه و اصیل ایرانی می باشد که شما می توانید خیلی راحت به روش رستورانی این سوسیس بندری را در خانه تهیه کنید. شما می توانید به دلخواه به سوسیس بندری قارچ یا پنیرا در انتها اضافه کنید. امروز طرز تهیه سوسیس بندری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سوسیس آلمانی 4 عدد
پیاز 2 عدد
فلفل دلمه به دلخواه 1 عدد
رب 1 ق غذا خوری سر پر
پینز پیتزا 1 لیوان
قارچ 300 گرم
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز به مقدار لازم
نان ساندویچی 2 عدد

طرز تهیه سوسیس بندری

مرحله اول: تفت دادن پیاز

ابتدا باید پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید و داخل تابه بدون افزودن روغن کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد روغن و زردچوبه اضافه کنید و هم بزنید تا سبک شود و کمی آب بریزید تا پیاز کاراملی شود.

مرحله دوم: تفت دادن رب

وقتی پیاز کارامی شد باید فلفل دلمه را نگینی ریز اضافه کنید و تفت دهید تا سبک شود و بعد سوسیس ها را برش بزنید و به همراه پیاز کمی تفت دهید و بعد رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود، حالا باید ادویه ها را بزنید و از روی حرارت بردارید و داخل کاسه بریزید و روی آن سلفون بکشید و در یخچال قرار دهید و برای چند ساعت بگذارید تا خنک شود.

مرحله سوم: تهیه مواد پنیری

قارچ ها را بشورید و داخل تابه به همراه حرارت بالا تفت دهید تا سبک شود و آب قارچ کشیده شود و در انتها پنیر پیتزا را اضافه کنید و هم بزنید تا پنیر ذوب شود.

مرحله چهارم: تهیه ساندویچ سوسیس بندری

در ادامه مهم ترین مرحله سرخ کردن دوباره سوسیس بندری می باشد. سوسیس بندری را از یخچال خارج کنید و داخل روغن مجدد سرخ کنید و داخل تان قرار دهید و روی آن پنیر پیتزا و قارچ ترکیب شده را بریزید و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت ساندویچ سوسیس بندری

  1. مقدار فلفل قرمز به ذائقه خودتان بستگی دارد.
  2. سوسیس آلمانی گزینه خوبی برای تهیه این ساندویچ است ولی می توانید از کوکتل نیز استفاده کنید.
  3. افزودن فلفل دلمه اختیاری می باشد.
  4. موقعی که سوسیس ها را اضافه می کنید نباید خیلی سرخ کنید در واقع اصل سرخ کردن سوسیس در مرحله آخر بعد از خنک شدن می باشد.
  5. استراحت دادن به مواد سوسیس بندری باعث می شود دقیقا همان طعم بیرون را بگیرد
آخرین بروز رسانی در: 9 ژانویه 2024