دستور پخت اسنک گوشت و قارچ در تابه، فر، توستر

طرز تهیه اسنک گوشت

طرز تهیه اسنک گوشت

اسنک گوشت چرخ کرده یکی از اسنک های بسیار سالم و هم پسند است که شما می توانید با قارچ و فلفل دلمه این اسنک خانگی را به راحتی در خانه تهیه کنید و به دلخواه می توانید در ساندویچ ساز یا تابه و فر و توستر تهیه کنید که همه این روش ها را در این پست یاد خواهید گرفت. بهتر است برای اسنک از نان تست تازه استفاده کنید. امروز طرز تهیه اسنک گوشت و قارچ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

نان تست 1 بسته
گوشت چرخ کرده 200 گرم
پیاز 1 عدد
رب 1 ق غذا خوری
فلفل دلمه 1 عدد
پنیر پیتزا به مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم
قارچ 5 عدد

طرز تهیه اسنک گوشت و قارچ

مرحله اول: تفت دادن گوشت

ابتدا باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد کمی روغن اضافه کنید و گوشت را بیفزاید و به همراه ادویه ها حسابی تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند.

مرحله دوم: تهیه مواد میانی

قارچ های اسلایس شده و فلفل دلمه نگینی شده را اضافه کنید و تفت دهید تا آب اضافه قارچ کشیده شود و بعد رب اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود به همین راحتی مواد میانی تهیه شده است.

مرحله سوم: تهیه اسنک در ساندویچ ساز و تابه

برای تهیه اسنک باید کمی سس روی نان تست بزنید و مواد گوشتی را بریزید و کمی پنیر پیتزا روی آن قرار دهید سپس یک نان تست دیگر روی آن قرار دهید و در ساندویچ ساز گرم شده قرار دهید و برای 10 دقیقه بگذارید تا برشته شود و اگر می خواهید بدون ساندویچ ساز در تابه تهیه کنید باید تابه را چرب کنید و اسنک را داخل آن قرار دهید و یک جسم سنگین روی نان ها قرار دهید تا برشته و فشرده شوند و بعد برگردانید و طرف دیگر را نیز برشته کنید.

مرحله چهارم: تهیه اسنک در فر و توستر

برای تهیه اسنک در فر باید نان تست ها را داخل یک ظرف پیرکس قرار دهید و روی نان تست ها سس کچاب و کمی پنیر و مواد گوشتی بریزید و یک لایه نان تست روی مواد قرار دهید و روی نان ها تست را کمی چرب کنید و بعد در فر از قبل گرم شده به مدت 15 دقیقه با دمای 180 پخته شود، برای پخت در توستر نیز همین روش را انجام دهید ولی دما را روی 160 و به مدت 12 دقیقه قرار دهید.

فوت و فن های دستور پخت اسنک گوشت

  1. مایه داخل اسنک اصلا نباید آب داشته باشد. درغیر اینصورت اسنک‌ هاتون ترد نمی شود.
  2. حتما لایه آخر را پنیر بریزید زیرا مثل چسب عمل می کند و نون ها را بهم می چسباند.
  3. مایه اسنک حتما از داغی افتاده باشد.
  4. برای جسم سنگین می توانید یک ظرف شیشه را پر آب کنید و روی اسنک های قرار دهید.
  5. از هر نوع تابه ی برای روش سوم مانند ساده یا گریل می توانید استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 18 نوامبر 2023