دستور پخت میگو سوخاری مغز پخت

طرز تهیه میگو سوخاری

طرز تهیه میگو سوخاری

میگو سوخاری یکی از غذا های دریایی بسیار محبوب است که شما می توانید به روش رستورانی در خانه تهیه کنید. میگو سوخاری طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید بدون نیاز به دلستر با چند ترفند بوی زهم میگو را بگیرید و داخل روغن داغ سرخ کنید. میگو سوخاری را می توانید با هر سایز که دوست دارید تهیه کنید ولی میگو های درشت تر ظاهر جذاب تری دارند و به همراه سیب زمینی سرخ کرده و سس دلخواه بی نظیر می شود. امروز طرز تهیه میگو سوخاری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

میگو 250 گرم
سیر 4 حبه
سرکه یا آبلیموترش 3 ق غذا خوری
پودر پیاز 1 ق چای خوری
پودر پاپریکا 1/2 ق چای خوری
زنجبیل و نمک، فلفل قرمز به مقدار لازم
پودر سیر 1 ق چای خوری
تخم مرغ 1 عدد
پودر سوخاری 1 لیوان
آرد سفید 1 لیوان

طرز تهیه میگو سوخاری

مرحله اول: مرینت کردن

ابتدا باید میگو ها را مزه دار کنید برای این کار اگر میگو های شما خیلی درشت است با چاقو چند برش روی آن ایجاد کنید تا در حین پختن مغز پخت شود. سپس داخل یک کاسه ریخته و به آن پودر پیاز و پاپریکا و زنجبیل و فلفل قرمز سیر حلقه شده اضافه کنید و خوب هم بزنید و بعد سرکه را اضافه کنید و برای 1 الی 2 در یخچال قرار دهید تا بوی زهم میگو گرفته شود.

مرحله دوم: تهیه مواد سوخاری

در ادامه باید میگو ها را از یخچال خارج کنید و به آن نمک اضافه کنید. تخم مرغ را داخل یک کاسه شکسته و کمی پودر سیر به آن اضافه کنید و هم بزنید تا از لختگی خارج شود سپس آرد سفید را داخل یک کاسه جداگانه بریزید و آرد سوخاری نیز همین طور.

مرحله سوم: سرخ کردن میگو سوخاری

در ادامه باید میگو ها را از سیر جدا کنید و ابتدا داخل آرد سفید بگذارید تا بماند کمی رطوبت را به خودش بگیرد و بعد داخل تخم مرغ بزنید و در انتها داخل پودر سوخاری سپس داخل روغن داغ قرار دهید و سرخ کنید تا طلایی و یکدست شود.نوش جان

فوت و فن های دستور پخت میگو سوخاری

  1. میزان ادویه ها کاملا به سلیقه شما می باشد و بجای استفاده از پودر سیر از سیر استفاده کنید زیرا قدرت بیشتری برای گرفتن بوی زهم دارد.
  2. برای 30 عدد میگو حدود 2 ق غذا خوری سر پر سرکه کافی می باشد.
  3. بجای سرکه می توانید از آبلیمو نیز استفاده کنید.
  4. استفاده از سرکه یا آبلیمو باعث ترد شدن میگو ها دارد.
  5. نمک را بعد از استراحت بزنید.
  6. سرخ کردن میگو نیاز به زمان زیادی ندارد و اگر بیش از حد سرخ کنید سفت و لاستیکی می شود.
آخرین بروز رسانی در: 25 دسامبر 2023