دستور پخت همبرگر ذغالی با سویا و گوشت به روش مک دونالدو

طرز تهیه همبرگر خانگی با گوشت و سویا

طرز تهیه همبرگر خانگی با گوشت و سویا

همبرگر خانگی طعم و مزه بسیار خوبی دارد و واقعا نسبت به نمونه های آماده خوشمزه تر می شود و شما می توانید این بار از ترکیب گوشت چرخ کرده و سویا برای تهیه این همبرگر خانگی استفاده کنید. در تهیه همبرگر ادویه ها نقش بسیار مهمی دارند و در واقع طعم دهنده اصلی به گوشت و سویا هستند که شما بهتر است حذف نکنید و بعد از تهیه آن می توانید از قالب های مخصوص همبرگر زن استفاده کنید و داخل نایلون یا کاغذ روغنی قرار دهید و در فریزر نگهداری کنید تا هر موقع هوس یک همبرگر خانگی را کردید داشته باشید اما تاریخچه اولین تهیه همبرگر به سال 1904 باز می گردد که در نمایشگاه جهانی سنت لوئیس ارائه شد و در سال 1916 والتر اندروسن نان مخصوص آن را کشف کرد. اما امروز یک همبرگر خوشمزه با گوشت و سویا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده 500 گرم
سویا 200 گرم
پیاز 2 عدد
ادویه کاری  ۱قاشق مربا خوری
زردچوبه  ۱قاشق مربا خوری
آویشن  ۱قاشق مربا خوری
بیکینگ پودر  ۱قاشق مربا خوری
سیر رنده شده 5 حبه
پودر سیر 1 ق مربا خوری
نمک 1 ق مربا خوری
کره 50 گرم

طرز تهیه همبرگر گوشت و سویا

مرحله اول: آماده سازی سویا

ابتدا باید سویا را پودری کنید برای این کار می توانید سویا را با کمک غذاساز پودر و له کنید و یا می توانید داخل یک ظرف بریزید و با گوشتکوب دستی بزنید تا له شود و بعد چند قاشق آب جوش اضافه کنید و هم بزنید و سپس کره نرم شده را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد سویا کاملا نرم و خمیری شود.

مرحله دوم: آماده سازی پیاز

در ادامه پیاز ها را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و آب پیاز را بگیرید و بعد سیر ها را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و یا می توانید داخل غذاساز بریزید تا له و پوره شود.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

حالا باید یک کاسه بزرگ را بردارید و سویا و گوشت و پیاز ها و همه ادویه ها و سیر را اضافه کنید و دستکش انداخته و شروع به ورز دادن مواد کنید به طوری که کاملا باید منسجم شود و اگر از مواد بردارید بتوانید به راحتی گرد یا حالت دهید اگر غذاساز دارید می توانید همه مراحل بدون دخالت دست انجام دهید.

مرحله چهارم: تهیه همبرگر سویا و گوشت

در ادامه باید از یک قالب استفاده کنید و یک نایلون روی آن قرار دهید و با دست گوشت را پهن کنید و یک نایلون روی آن قرار دهید و برای چند ساعت در فریزر قرار دهید و بعد سرخ کنید و یا می توانید در فریزر قرار دهید تا یخ بزند و هر موقع دلتان خواست این همبرگر تهیه کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت همبرگر سویا و گوشت

  1. به دلخواه می توانید آرد سوخاری برای مسنجم تر شدن مواد بزنید.
  2. نیازی به تخم مرغ ندارید اگر مواد را خوب ورز دهید.
  3. می توانید مواد را داخل چرخ گوشت بریزید.
  4. برای سرخ کردن می توانید یک ورق پنیر استفاده کنید و با نان مخصوص همبرگر سرو کنید.
آخرین بروز رسانی در: 31 آگوست 2023