دستور پخت قارچ سوخاری رستورانی در فر و تابه و سرخکن بدون روغن

طرز تهیه قارچ سوخاری

طرز تهیه قارچ سوخاری

قارچ سوخاری یکی از سوخاری های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید خیلی راحت این قارچ را در خانه تهیه کنید، یکی از مهم ترین قسمت های قارچ پولکی استفاده از آب یخ و آرد سفید است و دقت کنید اصلا نباید قارج را بشورید و با یک دستمال نم دار قارچ ها را تمیز کنید زیرا وقتی قارچ ها را با آب می شورید داخل آن می رود و باعث می شود آب بی اندازد. اما اگر دوست دارید یک قارچ سوخاری درجه رستورانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

قارچ ریز یکدست 500 گرم
آرد سفید 1 پیمانه
آب یخ 1 کاسه
روغن مخصوص سرخ کردنی به مقدار لازم
نمک، فلفل قرمز، فلفل سیاه، پاپریکا و پودر پیاز به مقدار لازم

طرز تهیه قارچ سوخاری رستورانی

مرحله اول: آماده سازی قارچ

قارچ ها را باید یک دستمال نمدار خوب تمیز کنید تا سیاهی قارچ از بین برود می توانید به دلخواه با چاقو پوست قارچ را بگیرید. داخل یک کاسه باید آب و یخ بریزید و ادویه های گفته شده را داخل آب و یخ بریزید و هم بزنید تا طعم ادویه ها باز شوند.

مرحله دوم: طعم دار کردن قارچ

در ادامه قارچ ها را باید داخل آب و یخ به مدت 2 ساعت قرار دهید تا طعم دار شود. آرد سفید را داخل یک کاسه بریزید و همان ادویه های گفته شده را داخل آن بریزید و هم بزنید.

مرحله سوم: پولکی کردن قارچ

در ادامه باید قارچ ها را از آب خارج کنید و داخل آرد سفید بزنید و و بصورت دورانی بغلطانید سپس داخل آب یخ دار ساده بدون ادویه بزنید و دوباره داخل آرد بزنید و بچرخانید تا پولک بیشتری تشکیل شود و اگر می خواهید پولکی تر شود این کار را 2 الی 3 مرحله انجام دهید.

مرحله چهارم: سرخ کردن قارچ

داخل یک تابه کوچک روغن ریخته و زمان دهید تا داغ شود و بعد قارچ ها را داخل آن قرار دهید تا در روغن شناور باشد و سرخ و طلایی شود و بعد داخل توری قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود، برای پخت در فر نیز باید قارچ ها را روی سینی فر قرار دهید و روی آن ها روغن اسپری کنید و در دمای 200 درجه به مدت 10 دقیقه قرار دهید تا طلایی شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت قارچ سوخاری

  1. روغن باید داغ و حرارت متوسط باشد.
  2. کم بودن حرارت گاز یکی از دلایل آب انداختن قارچ ها می باشد.
  3. می توانید از ادویه های فلفلی به دلخواه نیز استفاده کنید.
  4. برای این که قارچ ها آب نندازند باید از سایز ریز قارچ استفاده کنید.
  5. می توانید در فر برقی یا توستر یا سرخکن نیز قارچ سوخاری را تهیه کنید.
  6. می توانید زمان استراحت قارچ ها را کمتر کنید.
آخرین بروز رسانی در: 28 ژوئن 2023