دستور پخت سیب زمینی ترد و رستورانی در خانه

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده

سیب زمینی سرخ کرده یکی از محبوب ترین خوراکی های در دنیا می باشد که همه جا آن را در منو رستوران ها و فست فودی ها می باشد که شاید شما هم دوست داشته باشید تاریخچه سیب زمینی سرخ کرده را بدانید، سیب زمینی برای اولین بار در کشور فرانسه تهیه شد که امروزه بلژیکی ها مدعی هستند که این میان وعده متلق به آن ها می باشد. محبوب ترین خوراکی جهان یعنی همین سیب زمینی سرخ کرده درست قبل از انقلاب فرانسه رواج پیدا کرد و افرادی که به تماشای تئاتر می رفتند افرادی گرسنه بودند که باید از روی پل قدیمی شهر عبور می کردند و از سیب زمینی سرخ کرده به عنوان یک میان وعده سیر کننده استفاده می کردند. اما اگر دوست دارید یک سیب زمینی سرخ کرده خوشمزه در خانه تهیه کنید همراه ما باشید.

مواد لازم

سیب زمینی 4 عدد
روغن سرخ کردنی به مقدار لازم
نمک، پودر سیر، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

ابتدا باید سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به صورت یکدست خلالی خرد کنید، می توانید از رنده های مختلف برای یکدست خرد کردن سیب زمینی استفاده کنید و بعد به مدت 2 ساعت داخل آب سرد قرار دهید تا نشاسته اضافی خارج شود.

مرحله دوم: جوشاندن

در ادامه داخل یک قابلمه آب بریزید و زمانی که جوش آمد باید نمک و پودر سیر و زردچوبه را داخل آن بریزید و هم بزنید و بعد سیب زمینی ها آبکش شده برای 10 دقیقه بگذارید تا بماند بعد داخل یک کاسه آب سرد و یخ بریزید و برای 5 دقیقه داخل آب سرد بگذارید تا بماند و بعد باید خشک کنید.

مرحله سوم: خشک کردن سیب زمینی

در ادامه باید سیب زمینی ها را روی دستمال بریزید و خوب خشک کنید و بعد داخل یک ظرف ریخته و در فریزر قرار دهید برای 2 ساعت بگذارید تا بماند و یخ بزند و یا می توانید به این روش سیب زمینی در مقدار زیاد تهیه کنید و در فریزر داشته باشید.

مرحله چهارم: سرخ کردن سیب زمینی

برای سرخ کردن سیب زمینی داخل یک تابه گود باید روغن بریزید و زمانی که داغ شد سیب زمینی ها را بریزید و اجازه دهید تا حسابی سرخ و طلایی شود و بعد داخل یک سبد قرار دهید و به دلخواه ادویه سیب زمینی و کمی نمک بزنید و خوب تکان دهید تا روغن اضافی گرفته شود و بعد به همراه سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سیب زمینی سرخ کرده

  1. ادویه مخصوص سیب زمینی کرده شامل پودر سیر، پودر فلفل سیاه، نمک، اورگانو، پودر فلفل قرمز می باشد.
  2. حتما از سیب زمینی درشت استفاده کنید و خلال درشت بزنید.
  3. مقدار زمان سرخ کردن برای هر پارت 8 دقیقه می باشد.
  4. سیب زمینی ها را پارت پارت داخل روغن بریزید و ریختن همه سیب زمینی باعث نرم شدن سیب زمینی می شود.
آخرین بروز رسانی در: 17 جولای 2023