دستور پخت سمبوسه پیتزایی با گوشت ساده و خوشمزه

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

سمبوسه پیتزایی یکی از سمبوسه های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که می توانید با نان لواش یا از خمیر خانگی استفاده کنید و مواد میانی خود را داخل آن قرار دهید و به شکل مثلثی مواد را بپیچید و داخل روغن داغ سرخ کنید و یا می توانید در فر یا سرخکن های بدون روغن نیز قرار دهید. سمبوسه پیتزایی را می توانید با مرغ یا گوشت تهیه کنید و یا می توانید فقط از سوسیس و کالباس استفاده کنید، پس مواد میانی را می توانید به دلخواه خود تغییر دهید. اما اگر دوست دارید یک سبموسه پیتزایی درجه یک تهیه کنید و از طعم بی نظیر یک سمبوسه پیتزایی خانگی لذت ببرید.

مواد لازم

پیاز 1 عدد
گوشت چرخ کرده 250 گرم
سوسیس 2 عدد
رب 2 ق غذا خوری
قارچ 5 عدد
نان لواش 1 بسته
پنیر پیتزا به مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، آویشن به مقدار لازم

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

مرحله اول: تفت دادن مواد

ابتدا باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا سبک و شیشه ای شود و بعد گوشت را به مواد اضافه کنید و خوب تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند و بعد ادویه ها را اضافه کنید و تفت دهید تا عطر ادویه ها بلند شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن

در ادامه باید سوسیس را پوست بگیرید و نگینی خرد کنید و تفت دهید تا کمی سوسیس تغییر رنگ دهند و پخته شوند و بعد قارچ را اسلایس شده را به مواد اضافه کنید و تفت دهید تا آب اضافه قارچ کشیده شود و حالا نوبت اضافه کردن رب می باشد و تفت دهید تا بوی خامی رب گرفته شود و بعد مواد را از روی حرارت بردارید و به دلخواه مقداری پنیر پیتزا روی آن بریزید و هم بزنید.

مرحله سوم: پیچیدن سمبوسه پیتزایی

در ادامه باید باید نان لواش را به صورت مستطیلی برش بزنید و از مواد تهیه شده کمی روی نان قرار دهید و بعد شروع کنید به شکل مثلثی سمبوسه را بپچید و یا می توانید از خمیر یوفکا استفاده کنید و خمیر را برش بزنید و در انتها با مخلوط آرد و آب مخلوط شده انتهای خمیر بزنید تا مانند چسب عمل کند و سمبوسه باز نشود.

مرحله چهارم: پخت سمبوسه پیتزایی

در ادامه برای پختن سمبوسه می توانید آن را داخل سینی فر قرار دهید و روی نان ها را کمی روغن اسپری کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت 10 دقیقه با دمای 180 قرار دهید و در انتها گریل را روش کنید و یا می توانید داخل تابه روغن ریخته و سمبوسه را سرخ کنید تا طلایی شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سمبوسه پیتزایی

  1. حتما باید روغن داغ باشد تا جذب روغن کمتری داشته باشد.
  2. می توانید بعد از سرخ کردن روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا جذب روغن کمتری داشته باشد.
  3. می توانید از ترکیب سوسیس و کالباس استفاده کنید.
  4. اگر دوست دارید سمبوسه شما رژیمی تر باشد می توانید پنیر را حذف کنید.
  5. به دلخواه می توانید در انتها کمی جعفری خرد شده نیز اضافه کنید.
آخرین بروز رسانی در: 22 جولای 2023