دستور پخت اسنک مرغ و قارچ رستورانی با نان تست

طرز تهیه اسنک مرغ

طرز تهیه اسنک مرغ

اسنک مرغ و قارچ یکی از اسنک های بسیار خوشمزه و ساده است که طعم و مزه خوبی دارد و شما می توانید به دلخواه داخل ساندویچ ساز یا داخل تابه قرار دهید و نیازی نیست به ساندویچ ساز ندارید و خیلی راحت برای شام و تولد و مهمانی ها خود تهیه کنید. شما می توانید به دلخواه مواد میانی را تغییر دهید و با سبزیجات مختلف این اسنک خوش طعم تهیه کنید. امروز طرز تهیه اسنک مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سینه مرغ 1/2 عدد
فلفل دلمه رنگی 1/2 پیمانه
قارچ 8 عدد
ذرت کنجمد 1/2 پیمانه
پنیر پیتزا 1/2 پیمانه
روغن به دلخواه
نان تست به مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، پودر سیر، آویشن به مقدار لازم

طرز تهیه اسنک مرغ و قارچ

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا باید مرغ را بپزید برای این کار یک پیاز را پوست بگیرید و 4 قاچ کنید و به همراه کمی ادویه و سینه مرغ داخل قابلمه تفت دهید و روی آن کمی آب ریخته و بگذارید تا سینه مرغ پخته شود و بعد از آب مرغ خارج کنید و ریش کنید.

مرحله دوم: تفت دادن قارچ

در ادامه برای تفت دادن قارچ باید آن ها را بشورید اسلایس کنید و به همراه کمی روغن و 1 ق غذا خوری آبلیموترش برای این که رنگ قارچ ها تغیر نکند تفت دهید تا آب اضافه قارچ جمع شود.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی اسنک

بعد از تفت خودن قارچ ها مرغ ریش ریش شده را اضافه کنید و تفت دهید و بعد هم به ترتیب فلفل دلمه و ذرت منجمد، هر کدام را یک دقیقه تفت داده ادویه ها را اضافه کرده، عطر ادویه ها که بلند شد شعله را خاموش کنید.

مرحله چهارم: تهیه اسنک در ساندویچ ساز

از مواد آماده شده چند قاشق روی هر نان قرار دهید(می توانید از قبل روی نانها کمی سس سفید یا قرمز بزنید) بعد هم نوبت پنیر پیتزا که میزانش دلخواه و یه نان دیگه روی مواد قرار دهید و داخل دستگاه ساندویچ ساز که از قبل گرم کردید بگذارید و بعد از 5 دقیقه اسنک شما حاضر شده است.

مرحله پنجم: تهیه اسنک بدون ساندویچ ساز

اگر می خواهید بدون ساندویچ ساز این اسنک را تهیه کنید باید از یک تابه گریل یا معمولی استفاده کنید و بعد روی اسنک ها یک جسم سنگین قرار دهید و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز طلایی شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت اسنک مرغ و قارچ

  1. می توانید مرغ را پخته و ریش ریش کنید و داخل فریزر نگهداری کنید تا هر موقع هوس اسنک کردید این غذا را سریع تهیه کنید.
  2. از نان تازه تست استفاده کنید.
  3. به دلخواه می توانید از نخود یا هویج پخته شده نیز در این اسنک استفاده کنید.
  4. می توانید مواد را 1 ق غذا خوری رب تفت دهید و بعد روی نان تست قرار دهید.
  5. به دلخواه می توانید بجای پنیر پیتزا رنده شده از ورقه ای استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 11 سپتامبر 2023